Chleb bezglutenowy w Lesznie pieczony codziennie

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
agnes1984
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt 23 maja, 2008 13:59
Lokalizacja: Leszno

Chleb bezglutenowy w Lesznie pieczony codziennie

Post autor: agnes1984 »

Witam jestem studentka i piszę pracę na temat chlebka bezglutenowego. Chciałabym otworzyć własną piekarnię tego chleba i uwieżcie mi mam super przepis i chlebki sa naprawdę dobre gdyz sama je jem chociaz nie jestem bezglutenowcem. Powiedżcie co o tym myslicie i czy był by zbyt na te chlebki w lesznie i okolicach. pozdawiam
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Myślę, że musiosz rozstrzygnąć kilka problemów

1. bezglutenowość - pełna sterylność + formalności związane z przekreślonym kłosem
Nikt z nas nie kupi pieczywa, które jest bezglutenowe "na słowo honoru".

2. czy będa klienci ? - to zależy od smaku i od ceny

3. w Lesznie hmmm .. wydaje mi się, że tamtejsza populacja bezglutenowców jest zbyt mała, żeby prowadzenie lokalnej piekarni było opłacalne. Musiałabyś albo mieć zwykły sklep np. ze zdrową żywnością albo dowozic pieczywo do Warszawy i innych miast
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
mlobko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 27 sty, 2008 19:38
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: mlobko »

Niestety nie sądzę. Nie wiem, o którym Lesznie myślisz więc nie znam jego populacji. Ale dosyć łatwo policzyć jakie może być potencjalne zapotrzebowanie. Jeżeli 1 na 100 osób choruje i jeszcze 10 % wie o tym że choruje to dosyć łatwo policzyć, że jedna na tysiąc osób z populacji w Lesznie i okolicach może być zainteresowana. Wydaje mi się, że to za mała skala przedsięwzięcia aby mogła być opłacalna na zakładanym przez Ciebie terenie.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

....chyba, że jest tak dobry, że będziesz go produkować po prostu jako pieczywo, a dodatkowym atutem będzie, że jest bezglutenowy.
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

jestem z okolic LESZNA i wydaje mi sie że to wspaniały pomysł, obecnie są dwa sklepy w Lesznie gdzie sprowadzają chlebek bezglutenowy raz na dwa tygodnie z ''GLUTENEXU;; JAK SAMA WIESZ NIEMA PORÓWNANIA CHLEB DOMOWY A KUPNY OSTATNIO ROZMAWIAŁAM Z LEKARZAMI I OKAZUJE SIĘ ŻE CORAZ WIĘCEJ OSÓB CHORUJE NA CELIAKIĘ W NASZYM REJONIE,JESTEM PRAWIE PEWNA ŻE OSOBY KTÓRE DO TEJ PORY ZAMAWIALI CHLEB W SKLEPIE NAPEWNO ZACZĘLI BY KUPOWAĆ U CIEBIE MYŚLĘ ŻE WARTO SPRUBOWAĆ,ŻYCZĘ POWODZENIA
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Soulmate
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 16 cze, 2008 17:26
Lokalizacja: Kraina Snów

Post autor: Soulmate »

Jestem leszczynianką i cierpię na celiakię. Mam 7 znajomych osób, z samego Leszna, którym tak jak i mi- bardzo zależałoby na świeżym chlebie. :)
Na pewno miałabyś tu zbyt. Byłoby wspaniale, bo bardzo brakuje nam zwykłego chlebka... :)
Już na te pakowane bułki nie mogę patrzeć, wolę chrupkie pieczywo...

Popieram pomysł i pozdrawiam!
Mateusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn 28 kwie, 2008 22:53
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Mateusz »

Ja też jestem z Leszna, ale nie wiem o którym mówisz :)
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Uważam, że nie ma to jak cieplutki chlebuś na śniadanko upieczony samemu... no raczej przez automat. Przez 7 m-cy byłam na chrupkim pieczywie po zakupie automatu jestem szczęśliwa, że co drugi dzień kosztuję ciepłe i przede wszystkim świeżutkie pieczywo.
Obrazek
ODPOWIEDZ