Aromatyczny chlebek z automatu

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
skanna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 09 lip, 2004 18:21

Aromatyczny chlebek z automatu

Post autor: skanna »

Od paru miesięcy jestem zmuszona odżywiać się bezglutenowo, ze względu na alergię mojej córeczki, którą ciągle jeszcze karmię. Niestety, bez pieczywa się żyć nie da, a wszelkie wypieki, które do tej pory udawało mi się wykonać nie były powalające. Wszystkie te pieczone z koncentratów glutenexu po pierwsze miały paskudną konsystencję, po drugie kolor, po trzecie smak. Ale udało mi się to zatuszować, oto sposób

400 ml wody
1 opakowanie suszonych drożdży dr.Oetker
2 kubeczki 350 ml mixu glutenexu z pomarańczową nalepką (niestety, nie jestem w stanie podać inaczej jak objętościowo, choć podejrzewam, że jest to jakieś 400 g)
2 kopiaste łyżki mąki kukurydzianej
1 łyżka cukru
1,5 łyżeczki soli
1,5 łyżki oleju
co najmniej jedna łyżka przyprawy do pizzy Kotanyi (oregano, cebula, czosnek, pieprz czarny, bazylia, rozmaryn, szałwia, olej roślinny)

Piekę w automacie, na programie do chleba słodkiego (1h 50 min). Nawet bez opiekania w tosterze ten chlebek jest całkiem smaczny, a z tostera po prostu pyszny.
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

Czy Twoja corka ma alergie na gluten?Ile ma miesiecy?Czy oprocz tego ma na cos jeszcze alergie?
Pytam poniewaz poko karmilam Hubiego nie mial zadnych alergii,a jadlam gluten?Stad moje pytanie:)))
Nelly i synek bez diety:)
skanna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 09 lip, 2004 18:21

Post autor: skanna »

Na razie nie wiem, czy to alergia, czy celiakia czy też (co na razie jest najbardziej prawdopodobne) nietolerancja spowodowana gronkowcem w przewodzie pokarmowym.
Mała ma 8 m-cy, pierwsze trzy to był koszmar - ciągłe bóle brzuszka i problemy ze stolcem. Wszystko unormowało się po odstawieniu przeze mnie glutenu.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Aromatyczny chlebek z automatu

Post autor: Rafal_tata »

skanna pisze:...co najmniej jedna łyżka przyprawy do pizzy Kotanyi (oregano, cebula, czosnek, pieprz czarny, bazylia, rozmaryn, szałwia, olej roślinny)...
Czy ten zestaw przypraw nie zawiera jakichś "uzupełniaczy" ?
skanna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: pt 09 lip, 2004 18:21

Post autor: skanna »

Przepisałam wszystko, co było podane w składzie przez producenta. Nic nie wspominają o uzupełniaczach, a na oko to same zasuszone zielska.
ODPOWIEDZ