prosze o przepis na bułeczki słodkie lub chleb bezglutenowy

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
moniga23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 02 gru, 2008 10:17
Lokalizacja: Poznań

prosze o przepis na bułeczki słodkie lub chleb bezglutenowy

Post autor: moniga23 »

Witam, mam problem moja córka nie chce jeść chleba bezglutenowego, nawet kupiłam aparat do robienia chleba ...nie wiem ale ten chleb jest jakis nijaki bez spaku ma może ktos przepis na dobry słodkawy chleb bezglutenowy lub bułeczki bo ja juz nie wiem co mam jej dawać na śniadanie do przedszkola ...z góry dziękuje POZDARAWIAM Obrazek
viola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt 01 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: pruszków

Post autor: viola »

Ja kupuje koncentrat maki domowej firmy ,,Bezgluten"-z tyłu na opakowaniu jest przepis na chleb i chociaż marna ze mnie kucharka to chleb zawsze mi wychodzi.Sprubój może tobie też wyjdzie.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Najprostszy przepis jaki mam to z mixu mąki krakowskiej z Balviten-u.
2 miarki oliwy z oliwek
400-420 ml wody (letniej)
0,5 kg maki
1 duża miarka cukru
1 mała miarka soli
1 paczuszka drożdży
do automatu wkładam składniki w kolejności jak podałam. Chleb wychodzi z formy, jest smaczny. Wypróbuj może akurat córce zasmakuje.
Obrazek
moniga23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 02 gru, 2008 10:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: moniga23 »

:) dziekuje Wam viola mojej córce właśnie nie smakuje chleb z firmy bezgluten tzn. z ich maki :( ale dziekuje za zainteresowanie...spróbuje zrobić chlebek z przepisu Cecylii ...mam nadzieje , że ktoś jeszcze się odezwie jak zrobić bułeczki najlepiej słodkie bo te wszystkie przepisy na chleb i bułki sa takie bez smaku bleee :/
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

moniga23 spróbuj do przepisu, który podałam dodać troszeczkę rodzynek skoro zależy Ci na słodkim chlebie czy bułeczkach, ja niestety wolę na słono a jeszcze lepiej na pikantnie ;)
Obrazek
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Chleb

Post autor: thh-polka »

moniga23,
W dziale Chleb jest duzo przepisow na rozne chleby i bulki bg. Znajdziesz tam tez cala mase rad. Nie ma sensu podawac tych przepisow raz jeszcze.
Powodzenia.
moniga23
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 02 gru, 2008 10:17
Lokalizacja: Poznań

Post autor: moniga23 »

Cecylia a mam pytanie bo jestem nowa w pieczeniu chleba czy jeśli dodam więcej cukru to chleb wyjdzie :)????
ODPOWIEDZ