proszę o pomoc

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
montt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz 22 mar, 2009 12:46
Lokalizacja: piekary

proszę o pomoc

Post autor: montt »

Proszę o pomoc i radę.
Córka jest uczulona na gluten, ziemniaki i ryż. Z tego względu uczula ją każdy chleb nawet bezglutenowy. Problem w tym, że nie umiem jej upiec chleba i bułek. Proszę o radę co mam zrobic, żeby w końcu coś mi z tego pichcenia wyszło. Szkoda mi już pieniędzy wydawac na te mąki, skoro i tak nic z tego nie wychodzi.
Z reguły wychodzą cegły, twarde jak kamień, ale zauważyłam, że to kwestia ile wody czy mleka(oczywiście sojowego) dodam. Największym problem to, że ciasto wogóle nie wyrasta, obojetnie czy to drożdże czy zakwas. Kombinuje z mixem z bezglutenu, mąką Mehl schara (to sama mąka kukurydziana i guma guar) i sojową.
Naprawdę proszę o pomoc, bo dziecko ma już półtorej roku i zamiasr coś konkretnego na śniadanie czy kolacje je steropian czyli niby wafle kukurydziane. Serce mi się kraje jak prosi się o bułkę czy nasz chleb:(
Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Od dłuższego czasu piekę chleb z mąki krakowskiej z Balvitenu jeszcze nie miałam wpadki aby chleb się nie udał oto składniki: 2 miarki oliwy, 400 ml wody, 0,5 kg mąki, 1 miarka cukru, 1 mała miarka soli, paczka drożdży, żeby chlebek wyrósł bardzo mocno wystarczy dać dość ciepłą wodę.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Na forum jest trochę przepisów na chleb. Są wypróbowane, więc możesz korzystać. A niepowodzenia w wypiekach BG to normalka... Trzeba przez to przejść ;)
montt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz 22 mar, 2009 12:46
Lokalizacja: piekary

Post autor: montt »

To, że przepisy są to wiem, ale nic z tego nie wychodzi. Pytam, bo może stosuje zła mąke, ale coś innego robie nie tak.
Dzięki
ODPOWIEDZ