GRZANKI JAJECZNE NA ŚNIADANIE

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

GRZANKI JAJECZNE NA ŚNIADANIE

Post autor: PUMA »

Grzanki owe od dawna są obecne w naszej rodzinie. Robiła je moja teściowa Emila. Wnuki, które ją odwiedzały uwielbiały je a ona cierpliwie smażyła ich cały stos…
Teściowa nazywała „grzankami francuskimi”, co raczej nas śmieszyło i sądziliśmy, że określała je trochę ironicznie… A jednak nie! Po latach na kanale TVN Style Nigella Lawson w programie kulinarnym robiła je podobnie, maczając kromki w mleku, a potem w jajku ale różnił je sposób padania. Nigella podawała je posypane cukrem pudrem.

GRZANKI JAJECZNE NA ŚNIADANIE
Składniki: 2 kromki /można więcej/ na osobę chleba bezglutenowego, 1 jajko /ilośc odpowiednia do ilości chleba/, sól, oliwa, ketchup, surowa cebulka, najlepiej dymka ze szczypiorkiem, 1 duży ząbek czosnku, Posypka Biała, Posypka zielona.

Wykonanie: na patelni rozgrzać oliwę – w miseczce rozkłócić jajka z solą - chleb zwilżony w wodzie maczać w jajku – kłaść na patelni – opiec z obydwu stron /na rumiano lub na żółto wg gustu smakowego/. Gotowe grzanki układać na półmisku.

Podawać: posmarowane ketchupem, obłożone plasterkami czosnku, posypane drobno pokrojonym szczypiorkiem, Posypką zieloną, Posypką białą. Jeżeli ktoś nie lubi ketchupu to same też są pyszne…

Uwaga: w mleku można je zwilżać, jeśli ktoś może jeść mleko /ja nie mogę/, ale proszę pamiętać, ze wtedy grzanki szybko się przypalają.

W takiej wersji robiliśmy je zawsze. To jeden ze świetnych sposobów na zagospodarowanie czerstwego chleba, a w dodatku zdrowe i smaczne. Jedyne upsss jest takie, że jemy tych grzanek więcej niż przyzwoitość i zdrowy rozsądek nakazuje. Pyszne mniam, mniam…
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
ODPOWIEDZ