Chleb ryżowy

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

brylant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt 08 lut, 2013 14:24
Lokalizacja: Kowary

Post autor: brylant »

Tych przepisów nie znałam, ale chyba wypróbuje, bo już wszystko powoli mi się nudne robi, a jeść trzeba.
bezglutenowy45
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 12 wrz, 2013 10:03
Lokalizacja: Białystok

Post autor: bezglutenowy45 »

I ja wypróbuję ten przepis:)
Wczasy Kazimierz Dolny - http://www.lipowadolina.pl/
roko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 18 wrz, 2013 10:57
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: roko »

Raz próbowałem ale mi kompletnie nie wysżło ^^ Chociaż sie pośmialiśmy z żoną ;)
warkoczyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw 19 wrz, 2013 10:33
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: warkoczyk »

Ja piekę taki chlebek w domu i wychodzi naprawdę dobry :)
Treningi narciarskie przygotowywane przez profesjonalistów oraz wyjazdy na tyczki: http://www.grupaszafranski.pl/
hanulinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 19 wrz, 2013 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: hanulinka »

Pierwszy raz robiłam w ostatnich dniach chleb na zakwasie i pierwszy raz bezglutenowy, właśnie wg przepisu z Atelier Smaku :)
Z moich spostrzeżeń: mąka ryżowa bezglutenu daje cudowny zakwas, który wbrew temu, co widać na filmiku, bardzo ładnie "bąbelkuje" już trzeciego dnia po wymieszaniu. Jako zakwaszacz dałam łyżkę soku cytrynowego Limmi. Przy mieszaniu mąki gryczanej (niejakiego Radix-Mix, nieoznaczona jako bezglutenowa, więc nie wiem, czy warta polecenia celiakom) z wodą i solą w takiej proporcji, jak podano w przepisie otrzymałam kamień. Dodałam jeszcze 100ml wody, potem zakwas, z którego odłożyłam 2 łyżeczki na następny raz, i zostawiłam na noc w misce przykrytej ściereczką bawełnianą. Ciasto, ponownie wbrew filmikowi, bardzo ładnie wyrosło - masa była puszysta.
Zastanawiam się, czy to w porządku, że zakwas i ciasto tak się zachowywały, czy też ma to jakiś związek z zanieczyszczeniami.
IBS+Hashimoto
ODPOWIEDZ