Chleb bezglutenowy bez kukurydzy

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Jeżeli chleb jest suchy, to warto dodać do ciasta 2-3 łyżki oleju :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Co do mąki ryżowej na zakwas - zauważyłam, że z różnej mąki różnie się kwasi. Najlepiej rośnie i bąbelkuje z certyfikowanej mąki bezglutenowej (Gluteneksu), która jest trochę ciemniejsza i chyba trochę grubsza.
Teraz robię z dostępnej w niektórych zwykłych sklepach mąki tajlandzkiej - białej i miałkiej jak cukier puder - i w ogóle nie bąbelkuje, i gdyby nie zapach, to pomyślałabym, że nic z tego nie będzie.
Na szczęście po dołożeniu wody i reszty mąk chleb dalej rośnie i potem się udaje, ale jednak na zakwas ta mąka nie jest najlepsza.
Teraz będę robić mąkę ryżową sama w młynku - zobaczymy, jak z nią pójdzie.
Agasik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 14 kwie, 2011 21:49
Lokalizacja: kraków

Post autor: Agasik »

Co do mąki ryżowej to jakoś do tej pory używałam tej z Glutenexu, nawet nie wiedziałam że może to mieć znaczenie - więc szczęśliwie trafiłam :)
Co do oleju to faktycznie będę próbować. Na razie mamy przerwę w chlebie bo znowu wysypało go i chyba po powidle no i chwilowo nie mam z czym mu dawać tego chleba :(
A co do margaryny to większość Delmy ma masło, a te które nie mają to mają kwasek cytrynowy, na który mały też jest niestety uczulony, więc margaryny póki co odpadają :(
ODPOWIEDZ