Chleb amarantusowo-gryczany

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

agotka_dzemik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 09:02
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Post autor: agotka_dzemik »

Ja kupuje kasze biała gryczana czyli niepaloną lub krakowską i normalnie mielę w młynku a potem przez sitko. Jeśli nie przesieję to w chlebie mam później takie właśnie dziwne ziarenka niby piasek czy coś w tym stylu. A to po prostu pozostałości po ziarenkach które już się nie zmieliły. Chyba że ktoś lubi jak mu w zębach strzela ;) Pozdrawiam
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Ja też mielę kaszę w młynku, nigdy nie przesiewam, ale NIGDY nie miałam takich "efektów", jak po rzeczonej mące z Gluteneksu... A mielę i paloną, i niepaloną.
A gotową mąkę kupiłam tylko dlatego, że mój młynek nie miele zbyt drobno, co w chlebie mi nie przeszkadza, ale jak chce się upiec ciasto, to drobniejsza mąka lepiej rośnie.
Zdarzało mi się mieć piach w zębach i to zdecydowanie było najbliżej odczuciom po owej mące :)
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
agacia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: pn 09 sie, 2010 21:26
Lokalizacja: Marki

Post autor: agacia »

dzięki za odpowiedzi :) w takim razie na dniach się wezmę za wypieki ;-)
paulagalezowska
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz 08 kwie, 2012 11:06
Lokalizacja: Poznań

Post autor: paulagalezowska »

Ja kupuje mąkę gryczaną firmy Melvit. Jest na niej informacja, że nie zawiera glutenu :) Za kilogram płacę za około 8,00 zł. W Poznaniu jest dostępna w makro :)
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Ja też kupuje mąkę gryczaną Melvit, jest napisane bg. Przy tym jest też bardzo dobra, naleśniki w pomieszaniu z mąką schara mehl wychodzą super. Dodatkowo melvit w swojej ofercie posiada także otręby gryczane za około 6 zł. i płatki gryczane wszystko bg.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
ODPOWIEDZ