Chleb Schar

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joanna Struzik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: śr 18 sty, 2012 14:46
Lokalizacja: Pionki

Chleb Schar

Post autor: Joanna Struzik »

Proszę o przepis na chleb z firmy Schar Bread-Mix typu B. Proszę dokładnie napisać, bo jestem słabą kucharką;)
JacekB
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt 05 mar, 2010 10:02
Lokalizacja: Burgstall

Post autor: JacekB »

Pod podanym linkiem znajdziesz materiały informacyjne w języku polskim, m.in. broszurę z przepisami:

http://www.schaer.com/en/international/ ... ernational
Małgosiak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 04 paź, 2012 10:15
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Małgosiak »

Może trochę późno na odpowiedź ale jestem nowa i ja robię to tak na ok 0,5 kg tego koncentratu daję ok 2 dkg drożdży rozpuszczonych w wodzie z większa szczyptą cukru taki rozczyn i czekam aż trochę podrośnie a do tego koncentratu daje łyżeczkę soli 100 gr amarantusa zmielonego na mąkę tak na oko wsypuję do młynka od kawy kaszę gryczaną niepaloną i miele na mąkę 2 łyżki maki ryżowej trochę sezamu zmielonego w młynku siemienia lnianego i przyprawy czarnuszki tez sypnę trochę nie za dużo bardzo aromatyczna i jak to wymieszam z rozczynem robię to mikserem takie widełki są w kształcie świderków na gęsta masę i 2 łyzki oleju dobrego np ryżowy potem po garści pestek z dyni i słonecznika i nakładam do dwóch średniej wielkości blaszek keksówek obsypanych w środku mąka ryżową i wstawiam do pieca na godzinkę na 200 stopni i na wierzchu smaruję olejem.
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

A ja od 2 tyg. robię zgodnie z przepisem na opakowaniu mąki schara i jakoś mi nie wychodzi. Wkładam te wszystkie składniki do automatu do chleba(mam zelmera)nastawiam na program 6 bg i albo wyjdzie na pół surowy albo nie wiadomo jaki ten chleb, nie dobry. Dopiero się uczę go piec, może z pływem czasu będzie lepiej.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
Halina24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 22:12
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: Halina24 »

Kilogram mąki,2łyżeczki soli,litr wody ciepłej,30g świeżych drożdży,13g stopionego masła wyrobić w malakserem,przełożyć do 2 keksówek, nakryć ściereczką i pozostawić na 30 min.do wyrośnięcia,posmarować jajkiem piec 200C godzinę
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Dzięki za przepis, w najbliższych dniach go wypróbuję, ale z czym to masło wyrobić, z ciastem malakserem czy ręcznie?
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
Halina24
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 07 gru, 2010 22:12
Lokalizacja: Jaslo

Post autor: Halina24 »

Mąka,sól,drożdże rozpuszczone w 100ml wody,900mlwody,stopione masło i wszystko wyrobić.Woda ciepła ok.35C,foremki blaszane posmarować olejem,mocniej przypieczony jest lepszy.
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Wielkie dzięki.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
ODPOWIEDZ