Zmaczny chlebek bg z wypiekacza

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
czarna1229
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 03 lis, 2012 13:21
Lokalizacja: Wrocław

Zmaczny chlebek bg z wypiekacza

Post autor: czarna1229 »

Witam, o mojej nietolerancji dowiedziałam się niedawno, szybciutko zakupiłam wypiekacz, poniewaz mój piekarnik ma zepsuty termostat.
Próbowałam różnych przepisów i różnych mąk, jednak za każdym razem chlebek miał wiele do życzenia.
Pieczę zwykle chlebek gryczany, ponieważ zawsze mi smakował, aby wzbogacić jego smak dodaje ziemniaków.
Aczkolwiek smak każdego chleba ma wiele do życzenia, bardzo bym chciała, aby mój chleb był jadalny, nie musi ładnie pachnąc, ale żeby smakował.
Tak jak już wspomniałam mam do dyspozycji tylko wypielacz, na zakwasy nie mogę sobie pozwolić ponieważ wynajmuje pokój i właścicielka mieszkania nie godzi się na taki cuda.
Czy ktoś mógłby mnie poratować jakimiś przepisami na smaczny chlebek przyrządzany w wypiekaczu? Chlebki z mieszanek równiez piekłam ale te już kompletnie mi nie smakowały.
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

Ja piekłam wczoraj chleb z Bezglutenu, taka mieszanka, do której dodawałam drożdże, wodę i troszkę oleju, no i słonecznik dla smaku. Wyszedł naprawdę cudny i jest pyszny. Z tyłu paczki była instrukcja, jak zrobić ten chlebek w wypiekaczu, więc myślę, że jak spróbujesz z takiej mieszanki to Ci się uda :) Trzymam kciuki.
Ostatnio zmieniony sob 03 lis, 2012 14:16 przez noodle, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
cometa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr 05 wrz, 2012 22:57
Lokalizacja: Poznan

Post autor: cometa »

Ja robie z mąki Schar Brot Mix Dunkel- mąka razowa bezglutenowa.
Dokladnie jak na przepisie czasem minimalnie więcej wody i soli.
Dodaje pestki dyni i słonecznika.
Piekę na programie do chleba razowego kolor ciemny.
Zawsze wychodzi.
Mąka trochę droga ale naprawdę dobra!
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Witajcie, a mi jakoś nie wychodzi ten chleb. Mam wypiekacz zelmera, piekę z mąki schara do wypieku chleba, zgodnie z przepisem. Na początku wrzucałam składniki do wypiekacza i samo się mieszało. Jednak nie było to dobre, mieszał on nie do końca, po rogach zostawała nie wymieszana mąka, chleb słabo wyrastał, piekłam na programie bg. Obecnie już któryś raz z rzędu ciasto zagniatam sama i kombinuje na różnych programach, ale jakoś nie wychodzi, tzn. wyrasta chleb w fazie wzrostu, a później w fazie pieczenia opada i jest z zakalcem. Po upieczeniu wyjmuję z formy a i tak opada. Lepszy wychodzi z foremki z piekarnika, tylko trochę niski.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
EdwardV
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: pt 11 sty, 2013 19:06
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: EdwardV »

kamka pisze: mieszał on nie do końca, po rogach zostawała nie wymieszana mąka
Na początku (po 2-3 min) pieczenia otwieram pokrywę i drewnianą łopatką zgarniam do środka resztki mąki z kątów i ze ścianek (o ile są, instrukcja zezwala na takie działanie), później jest ok! Dotychczas nigdy nie zawiódł. Jedynie jeżeli używam zamiennie Drożdży Babuni (Paneo) zamiast Dr.Otker, to chleb jest mniejszy i twardszy, wg. mnie to sprawa drożdży.
kamka pisze:później w fazie pieczenia opada i jest z zakalcem
wygląda na to, że wypiekacz niedomaga (o ile robisz wszystko zgodnie z przepisem), można sprawdzić jeszcze na innej mące. Skontaktowałbym się z producentem, może trzeba złożyć reklamację.
Re-Nata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz 17 lut, 2013 11:59
Lokalizacja: okolice Krakowa

Mój sprawdzony przepis na chleb z automatu

Post autor: Re-Nata »

Witam!Piekę chleb w automacie i metodą prób i błędów znalazłam swój własny przepis.Staram się w ogóle nie używać gotowych mieszanek ze względu na chemię.Do automatu wchodzą 3 miarki mąki.Daję 1/2 miarki mąki z siemienia-zaparzam gorącą wodą;1/2miarki mąki ziemniaczanej,1 miarkę mąki kukurydzianej i jedną miarkę miesznki różnych mąk,jakie mam:amarantus,quinoa,gryczaną,teff,ryżową-wg fantazji i możliwości.Dodaję ok 2/3 miarki wody,jajko,odrobinkę cukru-ok 1/2 łyżeczki,płaską łyżeczkę soli,3łyżki oleju(dowolnego,chociaż najlepiej wychodzi z kokosowym) i ok 1/5 opakowania drożdży-zwykłych,a nie suszonych.Uwaga,żeby drożdże nie zetknęły się z gorącym,zaparzonym siemieniem.Jeżeli chodzi o wodę-czasem trzeba trochę jej dodać,a czasem dosypać troszkę mąki-to zależy np.od wielkości jajka.Chleb udaje mi się zawsze,choć za każdym razem jest troszeczkę inny.W pierwszym dniu jest b.dobry-smakuje nawet "glutenowcom".Mam nadzieję,że ktoś skorzysta z moich doświadczeń i upiecze sobie chlebek,z którego będzie naprawdę zadowolony.Pozdrawiam wszystkich serdecznie,Re-Nata
Marie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 11 lip, 2013 22:31
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Marie »

Re-Nata, czy możesz podać ile waży miarka podana przez Ciebie (względnie ile to ml)? I jakich producentów mąki używasz?
Przepis jest fajny, ale nie szczegółowy.
Do tej pory piekłam własny chleb, wspaniały choć "glutenowy", gdyż nie miałam z tym problemu. Nabawiłam się alergii o nie znanym na razie pochodzeniu i pierwsze co chcę sprawdzić, to odstawić gluten, jako popularny alergen. Kupiłam sobie gotowy chlebek, by sprawdzić,czy go w ogóle tknę - nawet smakuje, ale tylko z tostera. Co własne - to własne, więc chcę wypiekać osobiście :)
Ale do rzeczy:
Zawsze przestrzegałam dokładnej ilości mąki i wody, gdyż w przepisach do pieczenia w automatach te proporcje są najistoniejsze. Nigdy nie miałam sytuacji, by coś zawiodło. Pieczywa b/g jeszcze nie robiłam i nie chciałabym zmarnować produktów. (Ja mam opiekacz Moulinexa ze specjalnym programem dla b/g).
Proszę zatem o szybką odpowiedź. Pozdrawiam <roza>
Ostatnio zmieniony czw 11 lip, 2013 22:49 przez Marie, łącznie zmieniany 1 raz.
lenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz 14 lip, 2013 18:08
Lokalizacja: K-ce

Post autor: lenka »

witam
mam różne przepisy na chlebki, ale czy któraś z Pań stosowała skrobię pszenną bezglutenową?
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Ja jestem nowa wśród Was. Postanowiłam , że będę piekła córce chleb, bo ten ze sklepu jest po prostu straszny. Zamawiałam u znajomej, która piecze chleby, ale również nie był dobry. Kupuję więc mieszanki lub kombinuję sama. Znalazłam przepis na chleb z marchewką i muszę wypróbować. Do chleba dodaję słonecznik, pestki dyni i orzeszki ziemne. Wyszedł smaczny, tylko coś za mało słony.
ODPOWIEDZ