Chleb owsiany Provena

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

Chleb owsiany Provena

Post autor: herbatnick »

Witam
Polecam wszystkim chleb owsiany w mixu chlebowego Provena - na opakowaniu nie ma przepisu, ale z Bezglutenu dostałem też małą ulotkę z przepisami.

Chleb upiekłem w poniedziałek wieczorem, a jeszcze dzisiaj zachowuje się jak "normalny"! - sprężysty, zwięzły, kruszy się nie bardziej niż normalny graham. Naprawdę polecam!

I to nie jest kryptoreklama firmy - z Proveną nie mam nic wspólnego - jestem behapowcem w firmie budowlanej :diabelek:

:568: Przepis:
50 g świeżych drożdży
1/4 łyżeczki cukru (jako pożywka dla drożdży)
400 g bezglutenowej mieszanki do chleba owsianego Provena
240 ml ciepłej wody (temp. ok. 40 stopni)
1 łyżeczka soli

Ciasto wyrobić mikserem - wychodzi dosyć mocno lepiące i zwięzłe.
Przełożyć ciasto do nasmarowanej tłuszczem foremki ok. 1,5 l - tak podaje przepis, ale ciasto się nie rozlewa i podejrzewam, że można by też uformować bochenek na płaskiej blaszce. Ja piekłem jednak w foremce, tyle że wyłożonej papierem.
Następnie ciasto odstawić na 10-15 min. do wyrośnięcia.
Piec w temp. 180 stopni przez 35-40 minut na dolnej półce piekarnika - ja piekłem jakieś 5-7 min. dłużej, bo wydawało mi się, że patyczek był jeszcze lekko oblepiony ciastem.

I to tyle - chleb jest naprawdę super i chyba zostanie moim ulubionym na długi czas :D
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Też go polecam, bardzo smaczny.
Przygotowuję go bez miksera, wrzucam do miski mix + inne dodatki + wodę, potem wystarczy parę razy mocniej zamieszać łyżką i już można odstawić do rośnięcia.

I nie trzeba myć miksera :)
Obrazek
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja robiłam go w maszynie też wyszedł przepis miałam taki
450 wody 2 łyżłki oleju, 500 mąki ww miksu, łyżka cukru, łyżeczka soli, paczka drożdży
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
ODPOWIEDZ