jaki automat polecacie??

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
IMI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 28 mar, 2006 13:32
Lokalizacja: wawa

Post autor: IMI »

Witam.
Ostatnio pomyślałem sobie żeby kupić sobie aparat do pieczenia chleba ale jak czytam większość opinii na temat pieczenia w maszynce to zacząłem się mocno zastanawiać. Bardzo dużo opinii jest takich że chleb nie zawsze wychodzi. Jak do tej pory piekę sobie chlebek w piekarniku i zawsze wychodzi mi super ( max 7zł za kilogram chleba) a cena w sklepie za mały bochenek 300-400g od 6zł. Rachunek prosty :-). A co do aparatu - jak myślicie, jest sens kupować bo już sam nie wiem? Z jednej strony chciałbym tylko wsypać mąkę i inne składniki i mieć z głowy ale jak ma mi nie wychodzić ...
Pozdrawiam
IMI
IMI
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Najczęściej spotykany wariant ewolucji wygląda tak:
Aparat -> Piekarnik -> Chleb ze sklepu ;)
IMI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt 28 mar, 2006 13:32
Lokalizacja: wawa

Post autor: IMI »

Dobre :). Z Tego wynika że aparat mam już za sobą i nie warto cofać się w ewolucji, a chleb sklepowy nie jest zły bo czasem kupuję ale w porównaniu do własnego wypieku wypada słabo.
IMI
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Oczywiście istnieją pewne odstępstwa od tej reguły i różne kombinacje powyższego przykładu... chyba najlepszym rozwiązaniem jest mix sklepu z piekarnikiem - zawsze coś zrobione samemu smakuje lepiej (o ile wyjdzie), a produkt gotowy to jednak ułatwienie połączone z przystępną jakością.
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

IMI, podziel się swoimi przepisami - na chleb w dziale kuchnia (żeby nie zaśmiecać wątku:) - skoro tak dobre wypieki Tobie wychodzą :)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

Ja mam maszynke do pieczenia chleba firmy Bifinett i nie narzekam, wrecz polecam. Ale dla odmiany pieke rowniez chleb w normalnym piekarniku, starym co prawda, ale chleb sie udaje(Amica) Rowniez polecam. :053:
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Zakupiony przeze mnie automat CLATRONIC sprawdza się. Nie jestem mocna w kuchni :( a chlebek upieczony w atomacie jest super, czas wypieku to niespełna 3 godz.
Życzę smacznego !!!
Obrazek
kasiastas
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn 07 lip, 2008 13:05
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kasiastas »

Ja używam aparatu Moulinex XXL. Piekę w nim od 3 miesięcy, średnio co 3 dni. Co prawda w zeszłym tygodniu wysiadł mi silnik od mieszadeł ale szybko naprawili na gwarancji.
Mi chleb bezglutenowy z wypiekacza wychodzi zawsze, w przeciwieństwie do zwykłego chleba glutenowego.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Nadmienię jeszcze, iż kupując automat otrzymałam wraz z nim na CD przepisy na różnego radzaju wypieki, w tym również chleb bezglutenowy. Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę podać telefon....
Obrazek
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Cecylio - a gdzież takie rozszerzone oferty są? :)
Przyglądam się z boczku aparatom Moulinexu - ale dla mnie ten XXL za duzy się wydaje (i za drogi :( ) - i tak ma być tylko do chleba/ciasta bg, a ja jedna na diecie.
Czy ten Twój "dystrybutor" ma w ofercie też mniejsze modele niż XXL? I w jakiej są cenie?

I przy okazji pyt do wszystkich - można na zmianę piec bezglutenowe i glutenowe rzeczy? zakladając oczywiście gruntowne czyszczenie ustrojstwa? Bo właściwie nie wiem, czy to się da tak domyć? Niby teflon jakiś w środku, nie powinno nic przywierać, zostawać, ale jakoś mi to podejrzanie wygląda.....
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Nati podaję tel. 696566898 i adres Piotr Arabski ul. 1-go maja 4/9, 66-600 Krosno Odrzańskie. Ja dzwoniąc do niego miałam pecha akurat był w drodze nad morze, obiecywał iż po powrocie oddzwoni :okulary2: nie wierzyłam jak około 21 z minutami miałam telefon. Bardzo słowny gość po trzech dniach miałam już automat w domciu. Najzabawniejsze w tym wszystkim było to iż Piotr był zaskoczony, że nie targuję się o cenę sam opuścił o koszt przesyłki . Całkowity koszt wyniósł mnie 328,- lecz wcale nie żałuję mam zamiar wypróbować jeszcze robienie konfitur czekam na jagódki bo truskawki przeoczyłam.
Obrazek
predator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 21 maja, 2008 11:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: predator »

Mam zamiar kupić automat do pieczenia chleba z opcją "gluten free" ale czy da sie w nich piec chleby własnych kombinacji np z quinoa, gryka itd... czy tylko dobrze wychodzą z mixów bezglutenowych? Czym sie różni program do chlebów glutenowych i nieglutenowych? większa temperatura?
Ostatnio zmieniony ndz 05 paź, 2008 15:33 przez predator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

IMHO opcja gluten free to taki bajer. Mój aparat takowej nie posiada i jakoś nie odczuwam jej braku. Na pewno nie chodzi w niej o inną/ większą temperaturę. Skrzywdziłaby drożdże. ;) Raczej lepsze mieszanie...?
predator pisze:czy da sie w nich piec chleby własnych kombinacji np z quinoa, gryka itd... czy tylko dobrze wychodzą z mixów bezglutenowych?
Mixy bg mają to do siebie, że są opracowane (być może metodą prób i błędów) i dopracowane, chodzi zwłaszcza o odpowiednie proporcje, dodatki (np. gumy guar), dodatkowy błonnik itp. Jeśli sam będziesz robić mieszanki, to ryzykujesz, że trudno będzie ustalić właściwe proporcje. Bo nie każda mąka na chleb się nadaje. Gryczanej można użyć maksymalnie 45-50%, inaczej wychodzi skała, to samo z kukurydziana. Ale jeśli masz zacięcie do eksperymentów kulinarnych i nie szkoda Ci mąki, to możesz próbować. Łatwiejszy sposób, często stosowany, to zastępowanie części mixu jakąś wybraną mąką (gryczaną, amarantusową itp.). Łatwiej wtedy o zadowalający efekt. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
predator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 21 maja, 2008 11:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: predator »

A czy jest opcja by ustawić jak długo ma sie piec i z jaką temperaturą? Gdyby te programy co są nie zadziałały jak należy...
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Ja akurat korzystam z automatu z programem do wypieku bezglutenowego, czas pieczenia jest dłuższy 170 min, nie jestem nastawiona na eksperymenty ale z mąki jaką ostatnio kupuję wychodzą suuuuuuuuper chlebki. Przy zakupie automatu otrzymałam również kilka przepisów nie tylko bezglutenowych.
Obrazek
ODPOWIEDZ