jaki automat polecacie??

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
IRC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 07 paź, 2008 22:52
Lokalizacja: Ustka

Post autor: IRC »

Witam.
Proszę o pomoc, gdyż planuję zakup automatu do pieczenia chleba i mam problem z wyborem. Zastanawiam się nad zakupem urządzenia firmy Severin BM 3986 (do 1600 g) lub BM3989 (do 900 g). Czy to większe urządzenie dobrze wyrabia i piecze chleb???
Czy ktoś posiada takie urządzenia i jak się ono sprawdza podczas eksploatacji???

A może lepiej kupić innej firmy. Za każdą pomoc z góry bardzo dziękuję.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wt 07 paź, 2008 23:07 przez IRC, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Ja mam automat firmy Clatronic i jestem bardzo zadowolona
Obrazek
predator
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr 21 maja, 2008 11:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: predator »

Jaki masz model?
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

BBA 2867
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ja też mam Clatronica, model BBA 2864 i jestem bardzo zadowolona. To jest ten mniejszy model, na ok. 540 g mąki/mixu. Jedyna wada to to, że czasem mieszadełko nie miesza zbyt dokładnie i trzeba mu nieco pomóc. Ale chlebki wychodzą dobre, a bułka drożdżowa nie do odróżnienia od glutenowej.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
IRC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 07 paź, 2008 22:52
Lokalizacja: Ustka

Mam mieszane uczucia co do firmy Clatronic

Post autor: IRC »

Mam mieszane uczucia do firmy klatronik po moim wcześniejszym zakupie maszynki do mielenia mięsa. Było to tanie urządzenie, ale w trakcie pierwszego mielenia małej ilości mięsa wewnątrz zaczęło coś zgrzytać. Odadłem, bo była na gwarancji. W to miejsce zakupiłem Zelmera i jest OK.

Obawiam się, że i z automatem do chleba może być podobnie jak z nieszczęsną wyżej opisaną maszynką. Za dużo plastiku w przekładniach!!!

Automat chciałbym kupić najlepiej niezawodny, bo z naprawami to bywa różnie i napewno ciągną się procedury bardzo długo.

Czy ktoż używa Severina? Z jakim skutkiem??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

powiem tak ja też mam automat clatronic BBA 2867 i jak do tej pory jest niezawodny mam go prawie 2 lat i cały czas działa, a do tego jest gwarancja gdyby nawet coś to naprawią bez żadnego ale,a co do plastiku to niezauważyłam żadnego,poza włącznikiem ,którego wogóle nie trzeba używac.Gdybym kiedyś musiała kupić nastepny automat napewna byłby to clatronic,no ale wybór jest twój ;)
Ostatnio zmieniony czw 09 paź, 2008 10:16 przez mama Krzysia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Sprzęt firmy Severin jest bardzo dobry. Ja mam już 20 lat suszarkę do włosów.
I też się zastanawiam czy nie kupić aparatu do wypieku chleba firmy Severin.
Nie są drogie . W Supermarkecie widziałam w cenie 140,-.
IRC
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 07 paź, 2008 22:52
Lokalizacja: Ustka

Post autor: IRC »

dorota krypa pisze:Sprzęt firmy Severin jest bardzo dobry. Ja mam już 20 lat suszarkę do włosów.
I też się zastanawiam czy nie kupić aparatu do wypieku chleba firmy Severin.
Nie są drogie . W Supermarkecie widziałam w cenie 140,-.

Suszarka może i dobrze działa, ciekawe jednak jak działała automat do wypieku tej firmy. Zastanawia mnie, że obecnie na rynku jest tak dużo ofert sprzedaży automatów tej firmy, a nikt nie posiada albo nie chce się podzielić opinią o tym produkcie.

<B> Jak uważacie lepiej, kupić maszynkę o pojemności do 1000 g czy 1600 g. Czy w tym drugim przypadku chlebek będzie dopieczony??</B>

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony ndz 12 paź, 2008 23:46 przez IRC, łącznie zmieniany 1 raz.
Luka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn 28 wrz, 2009 21:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Luka »

Witam. Jak na dzień dzisiejszy stoi sprawa z wypiekaczami do chleba ? Od dłuższego już czasu noszę się z zakupem takiego urządzenia, ale jakoś nie mogłem się ostatecznie zdecydować. Na różnych forach czytałem nawet że dużo osób tylko na początku piekło w nim chleb, a potem służył już tylko do wymieszania składników a pieczenie i tak odbywało się w piekarniku bo łatwiejsze. Jakie jest Państwa zdanie ? Jeśli pozytywne to czy Clatronic nadal ciesz się dobrą opinią ?
KasiaK
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 20 mar, 2009 17:58
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: KasiaK »

witam
ja mam maszyne do wypieku chleba firmy Bifinett kupioną w Lidlu posiada dwa mieszadla i super sie sprawuje,mam ją pol roku i jestem zadowolona
dieta od 11.03.2009;-(
ada04
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 17:36
Lokalizacja: sochaczew

Post autor: ada04 »

Dzień dobry.

Proszę o pomoc.Dostałam od koleżanki maszyne firmy BENIFETT KH 1171 niestety bez intruckji jak upiec chleb bezglutenowy.

Czy ktoś może mi podać przepis jak się robi z góry była bym baaaardzo wdzięczna.
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

IRC, ja kupiłam sobie wypiekacz do chleba firmy Severin. Próbowaliśmy piec kilka razy według tego co w instrukcji i wg przepisu na chleb bezglutenowy z książki pt. "Dieta bezglutenowa i bezmleczna" Jolanty Rujner /i in./ i wychodziła guma, w dodatku bezkształtna. W sumie nową maszynę sprzedałam na Allegro, oczywiście ze stratą finansową.
Ta maszyna sprawdza sie bardzo dobrze /mają ją w rodzinie/ ale do wypieków z mąki glutenowej i byc może do bezglutenowej ale wg większej zawartości glutenu, tak jak bylo kiedyś...
Może kiepski ze mnie piekarz :P
Ostatnio zmieniony ndz 03 kwie, 2011 19:29 przez PUMA, łącznie zmieniany 1 raz.
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
ada04
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 17:36
Lokalizacja: sochaczew

Post autor: ada04 »

PUMA a tam jest program bezglutenowy myslisz,ze nie wyjdzie :?:
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Jest taka niezbyt jasna informacja, że chyba program 10 ma opcję na inne wypieki niż tradycyjne...
Nam nie wyszło. Pieczemy teraz chlebusie wg przepisów na opakowaniu maki, tradycyjnie w piekarniku i wychodzą super. Ostatnio bardzo dobry /taki wilgotny jak razowce/ wychodzi chleb z mąki chlebowej Glutenx-u, lepszy niż z mix-u.
We wspomnianej ksiązce jest dokładny opis polecający tę maszynę, nie wychodzi...
Rozmawiałam z wieloma osobami, którzy są na diecie bezglutenowej albo mają dzieci na takiej diecie i wiekszość piecze w piekarniku...
Mogę zrobić skan tego przepisu i spróbuję wkleić tutaj...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
ODPOWIEDZ