jaki automat polecacie??

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ada04
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 17:36
Lokalizacja: sochaczew

Post autor: ada04 »

wiesz co ja mam wlasnie program nr 9 do chleba bezglutenowego.No ale nie mam przepisu dokladnego :D

Na razie błądzę z chlebem bardzo.Co zrobię to mi nie wychodzi.zakalce :P nie umie piec.A maszynke dostałam za darmo wiec a nóż :P
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Oto ten przepis
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
ada04
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: śr 19 sty, 2011 17:36
Lokalizacja: sochaczew

Post autor: ada04 »

hmmm....a trzeba użyć mleka???Ja nie mogę :/
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

Ja też nie mogę mleka. Książkę kupiłam przez Internet, miała w tytule "dieta bezglutenowa i bezmleczna"...wydana przez PZWL dodruk wydania z 2005 roku...
Próbowałam zastąpić mleko wodą, ale nie powiodło się...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

To jest temat JAKI AUTOMAT POLECACIE.
Moniaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 51
Rejestracja: śr 27 lut, 2008 03:00
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Moniaaa »

Moulinex OW6000 polecacie?????
szachus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 07 cze, 2010 18:39
Lokalizacja: Tychy

Post autor: szachus »

Witam, Zastanawiam się nad zakupem wypiekacza do chleba, konkretnie ten model mnie zainteresował:

Wypiekacz do chleba Philips HD 9020 Daily collection
http://allegro.pl/wypiekacz-do-chleba-h ... 79140.html

Może ktoś ma jakieś doświadczenie w Philipsie? Poza tym skąd bierzecie przepisy? Można je traktować jako uniwersalne pod wszystkie urządzenia?

Rozumiem, że mąka też ma znaczenie od którego producenta bo chyba różnią się bardziej od siebie niż jest to w przypadku pszennej. Znalazłem parę przepisów na sieci, ale nie ukrywam, że przed zakupem wolałbym się zabezpieczyć w ich "pewną" ilość żeby potem nie zostać z jednym ;-)

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane ;-)

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Ja właśnie mam taki wypiekacz! Używam go od grudnia 2010 i jestem z niego bardzo zadowolona. Mąkę kupuję w Balvitenie. Dla rodzinki - mągą jeść gluten piekę w nim normalny chleb i jest super. Polecam
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
szachus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 07 cze, 2010 18:39
Lokalizacja: Tychy

Post autor: szachus »

Dzięki Beata za odpowiedź!!

A skąd masz przepisy?

Marcin
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: BeataS »

Przepisy mam ogólne dla bezglutenowców. Nie szaleję - piekę 4 rodzaje chlebów bg i różne z ksiązeczki załączonej dla tych co im wszystko wolno.
Piekę chleby z miesznaek gotowyh albo sama modyfikuję. Tak mi się to podoba, że jeszcze nigdy nie piekłam chleba w forence w piekarniku. Taki własnych chleb jest przepyszny, kupowanego nie znoszę! Jest dla mnie wyższą koniecznością! Jak już kiedyś pisałam lubię do chlebka dodać a to rodzynki, a to orzechy laskowe, a to wiórki kokosowe. Maszyna jest naprawdę OK. Poszperaj w sklepach netowych może kupisz taniej, a też kupowałam w necie bo jak byłam w media to ceny były kosmiczne!
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
szachus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 07 cze, 2010 18:39
Lokalizacja: Tychy

Post autor: szachus »

Kupie na pewno w necie, muszę najpierw znaleźć miejsce dla niego w domu bo szafy już pełne ;-) Czy mógłbym liczyć na jakiś Twój sztandarowy przepis na zachętę?

;-)

Pozdrawiam
Marcin
arczi07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw 03 lis, 2011 09:40
Lokalizacja: Mielec

Post autor: arczi07 »

Mam wypiekacz Moulinexa z dodatkowym programem z dieta bezglutenowa.
Strasznie fajne urzadzenie. Chlebki pyszne i zawsze udane.

Ostatnio znalazlem fajny przepis i naprawde chleb jest rewelacja!! Do tego "gotowego" ze sklepu ktory smakuje jak piasek w zyciu nie wroce.

Przepis:
1. 1 jajko
2. paczka drozdzy Dr.O
3. 450ml mleka
4. 600g mixu bezglutenowego
5. 1-2 lyzki powidla lub dzemu
6. Szczypta soli
Ja bede robil chlebek mniejszy ok 600g wiec musze sobie proporcje przygotowac ale to dopiero dzisiaj :) :564:
Ustawiam program bezglutenowy. Podobno mozna jakis zwykly ale nie wiem i uwazajcie bo moze nie wyjsc.


Polecam jak macie jakies pytania piszcie na priva/maila/gg.
Ostatnio zmieniony pn 07 lis, 2011 08:57 przez arczi07, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

jestem zainteresowana zakupem wypiekacza do chleba,konkretnie moulinex-u,jest tam opcja pieczenia bezglutenowego.chciałam Was zapytać czy koniecznie trzeba szukać,kupować taki sprzęt gdzie ma opcję pieczenia takich chlebków,poradzcie?
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Pszenica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: sob 07 lip, 2012 13:56
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Pszenica »

Ja szukałam miesiąc, czytałam fora i w końcu kupiłam Philips HD9020 (ok 300 zł) i 2 pierwsze chleby (jeden zwykły i jeden bg) wyszyły świetnie ! Pokochałam to urządzenie, a w szczególności czas przygotowywania składników (ok minuty w najprostszej formie z gotowych mieszanek). Zrobiłam chleb bg z Mixu Schara i wyszedł pyszny w prównaniu z kupnymi chlebami . Teraz powoli będę dochodzic do perfakcji w pieczeniu :)
kamka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 71
Rejestracja: pt 23 wrz, 2011 17:05
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: kamka »

Właśnie zastanawiam się nad kupnem wypiekacza do chleba, bo ten kupny już mi się przejada. Jaki smak jest tego chleba od kupionego. ja kupuję pełnoziarnisty z balvitenu, bo inny mi nie podchodzi. Jaki model wybrać? Jaka cena jest dobrego sprzętu? Znalazłam moulinex około 300 zł. inny model za 600zł ? A jak z kosztami eksploatacji? Czy to się w ogóle opłaca, czy ciągnie dużo prądu? Koleżanka mi mówiła, że ten sprzęt miesza chleb 3 godziny, czy to prawda? Dzięki za odpowiedź.
Celiakia, Hashimoto, ziemniaki, krewetki
ODPOWIEDZ