Chleb na zawasie

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
koniecznie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 22:37

Chleb na zawasie

Post autor: koniecznie »

Witam poszukuję smacznego pieczywa. Takiego prawdziwego pieczonego na zakwasie, może być z ziarnami. Nie chcę, żeby były w nim spulchniacze, jakaolwiek substancja E, guma guar itp. co jest w chlebach pakowanych przez różne firmy (ble...). Mieszkam na śląsku, ale jestem w stanie zamawiać taki chleb gdziekolwiek z Polski. Oby był po prostu smaczny. Może ktoś wie o jakie smaki mi chodzi i gdzie mogę kupić taki chleb, jakiego mi brakuje :).
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Chleb na zawasie

Post autor: AndziaMamusia »

Piekarnia Margita z Warszawy ma wspaniały chleb owsiany, a chleb dziadek jest na zakwasie. Nie mam celiakii, zakupiłam go córce, ale uważam, że te chlebki są smaczniejsze od zwykłego pieczywa glutenowego. Chlebek owsiany 7.50,- natomiast 14,- połówka dziadka. Innych nie kosztowałam, ale te polecono mi na forum i nie żałuję, że zamówiłam.
neoaferatu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt 31 paź, 2006 15:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chleb na zawasie

Post autor: neoaferatu »

Sprawdziłam skład tych chlebków - we wszystkich są spulchniacze, dekstroza albo substancja zagęszczająca hydroksypropylometyloceluloza. Ja też szukam czegoś normalnego, bez fabrycznego cukru, spulchniaczy i chemii.
Neo
basiag
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 379
Rejestracja: śr 22 sty, 2014 18:59
Lokalizacja: Polkowice

Re: Chleb na zawasie

Post autor: basiag »

neoaferatu pisze:Sprawdziłam skład tych chlebków - we wszystkich są spulchniacze, dekstroza albo substancja zagęszczająca hydroksypropylometyloceluloza. Ja też szukam czegoś normalnego, bez fabrycznego cukru, spulchniaczy i chemii.
nawet już do chlebów dodają chemie :/ piekę w domku ,wiem co jem ;)
.... żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi bo nie jesteś sam... Jak na deszczu łza cały ten świat nie znaczy nic a nic... Chwila, która trwa może być najlepszą z Twoich chwil...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Chleb na zawasie

Post autor: Anula80 »

W mąkach, niestety, też są takie wynalazki. Nawet u Schaer
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Chleb na zawasie

Post autor: Anula80 »

Potrzebuję rady :) Chodzi o zakwas do chleba. Zrobiłam taki z mąki ryżowej i po paru dniach wydawało mi się, że jest gotowy. Schowałam go do lodówki (gdzieś przeczytałam, że można go tak przechować kilka dni), a kiedy w końcu zdecydowałam się go użyć, to wyglądał zupełnie inaczej. Mąka oddzieliła się od wody i po otwarciu mocno pachniał drożdżami. Czy to jest normalne i można takiego zakwasu użyć? Nie mam doświadczenia w tej sprawie i chciałabym, żeby ktoś bardziej zorientowany się wypowiedział :D Z góry dziękuję :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Chleb na zawasie

Post autor: Anula80 »

Znalazłam przepis na taki chleb na zakwasie:
http://qmamkasze.pl/pyszny-chleb-na-zak ... d-glutenu/
Nie wiem, czy się wyrobię w tym tygodniu, ale zamierzam zrobić. W ogóle ciekawy blog :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ