Silkonowe foremki do bułek i innych wypieków

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Silkonowe foremki do bułek i innych wypieków

Post autor: Anula80 »

Często w Biedronce i Lidlu mają formy silikonowe i jeszcze taniej. W niczym nie odbiegają od droższych, mam 2 formy keksowe, w których piekę chleb i bardzo jestem z nich zadowolona. Nawet nie muszę smarować niczym, same z formy wyskakują :D Poza tym mam foremki na muffinki z Tchibo i też są super. Bułeczki w nich też można robić
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Silkonowe foremki do bułek i innych wypieków

Post autor: Leeloo »

Anula, czekałam aż to napiszesz :D :D :D

ja jeszcze dodam od siebie, że Auchan ma fajne silikonki, naprawdę jestem zaskoczona gamą wzorów (kolorów tez jest sporo).

Ja ostatnio w Lidlu upolowałam masę silikonowych gadżetów do ciast i ciasteczek/czekoladek- są absolutnie genialne. W Biedronce natomiast kupiłam wczoraj formę do baby wielkanocnej, były też keksówki, pędzelki itd.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Silkonowe foremki do bułek i innych wypieków

Post autor: Anula80 »

Szukałam foremek silikonowych na bułki, takie prawdziwe bułki, a nie muffinki i znalazłam taką stronę:
http://foremki-silikonowe.pl/
Kupiłam piłeczki euro, półkule i formę na bułki (na 4 sztuki) - miałam nadzieję, że mniejsze bagietki mi z nich wyjdą. Jakoś nie bardzo mi odpowiadał kształt tych foremek na bułki (okrągłe) z uwagi na to, że dół mają płaski i okazało się, że miałam rację. Te podłużne też mają płaskie dno i bułki wychodzą bardzo płaskie, niestety. Żałuję, że nie wzięłam tej formy na hot-dogi, ale może gdzieś kiedyś coś podobnego dostanę. Teraz nie opłaci mi się ponosić dodatkowych kosztów za przesyłkę, żeby zamówić 1 formę.
Tamte piłeczki i półkule wychodzą rewelacyjnie, takie fajne okrągłe bułeczki. Wczoraj nam wyszły takie z daszkiem ;) jak ciut ciasta się lekko wydostało na zewnątrz :) Syn był zachwycony
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Silkonowe foremki do bułek i innych wypieków

Post autor: Justyna1982 »

Ja też ostatnio ale w innym sklepie kupowałam. Na początek wzięłam bułeczki, hot dogi (z myślą o bagietkach bo bardzo długie) i matę silikonową. Póki co wypróbowana mata przy lepieniu pierogów super i bułeczki rewelacja :) Bagietki czekają na niższe temperatury za oknem i w domu :) A jeszcze chcę dokupić właśnie keksówkę i parę innych ale budżet domowy wszystko na raz nie udźwignie chyba na urodziny sobie zamówię :)
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Silkonowe foremki do bułek i innych wypieków

Post autor: Anula80 »

Też nie kupiłam formy na bagietki ze względu na tę wielkość. Dobrze wychodzą w tej formie na hot-dogi?
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ