Maszyna do chleba bezglutenowego.

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Postprzez edyta060878 » Cz 10 lut, 2011 13:46

Rafal_tata napisał(a):Odpiszę trochę inaczej. Zastanów się czy potrzebujesz takiej maszyny. Większość celiaków piekących w domu, wybiera jednak zwykły piekarnik kuchenny. Ostateczny efekt jest o wiele lepszy.

Dziękuję za odp. Wydaje mi się,że ta maszyna byłaby o tyle lepsza,że doskonale wyrobi cioasto, pozostawi do wyrośnięcia i stworzy tym samym dogodne warunki na to (mi osobiście mi to nie wychodzi choćby nie wiem jak bardzo się staram) i upiecze w odpowiednim czasie... i pewnie nie spali. W kwestiach wypieków jestem beztalenciem.

mój chleb się udaje nawet w zdezelowanym, niedomykającym się pierkarniku gazowym. a wcale nie mam doświadczenia w pieczeniu czegokolwiek - trenuję właśnie teraz na chlebie i nieodmiennie jestem nim zachwycona.

I właśnie w tym problem ,że moje wypieki są twarde. :( Nie tylko te bez glutenu(bo stopniowo mieliśmy wprowadzać dietę) ale wszystkie.
edyta060878
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Ola_la » Cz 10 lut, 2011 14:11

to fakt, że chleb na zakwasie jest bardziej podobny do chleba żytniego (trzeba gryźć), a nie do białej bułeczki - ale ja takiej akurat nie lubię.
dzieciom pewnie by się nie spodobał, bo ciemny i z twardą skórką, ale ja właśnie taki lubię. natomiast na pewno można popróbować "opanować" twardą skórkę, bo w środku jest miękki i pyszny, ładnie wyrośnięty bez drożdży i polepszaczy.
maszyny w życiu nie miałam, więc nie umiem nic na jej temat powiedzieć - na moje szczęście mój chleb udaje się w lichym piekarniku :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)

Postprzez Rafal_tata » Cz 10 lut, 2011 14:17

edyta060878, poczytaj przepisy w dziale o chlebie:
http://forum.celiakia.pl/viewforum.php?f=15
Natomiast wątek o aparatach jest tutaj:
http://forum.celiakia.pl/viewtopic.php?t=11
Ten wątek, pozwolisz, że zamknę, bo faktycznie jest już stary...
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru :)
Ostatnio edytowano Cz 10 lut, 2011 14:18 przez Rafal_tata, łącznie edytowano 1 raz
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Chleb