Maszyna do chleba bezglutenowego.

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

edyta060878
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: pt 09 paź, 2009 11:32
Lokalizacja: Kuj -Pom

Post autor: edyta060878 »

Rafal_tata pisze:Odpiszę trochę inaczej. Zastanów się czy potrzebujesz takiej maszyny. Większość celiaków piekących w domu, wybiera jednak zwykły piekarnik kuchenny. Ostateczny efekt jest o wiele lepszy.
Dziękuję za odp. Wydaje mi się,że ta maszyna byłaby o tyle lepsza,że doskonale wyrobi cioasto, pozostawi do wyrośnięcia i stworzy tym samym dogodne warunki na to (mi osobiście mi to nie wychodzi choćby nie wiem jak bardzo się staram) i upiecze w odpowiednim czasie... i pewnie nie spali. W kwestiach wypieków jestem beztalenciem.
mój chleb się udaje nawet w zdezelowanym, niedomykającym się pierkarniku gazowym. a wcale nie mam doświadczenia w pieczeniu czegokolwiek - trenuję właśnie teraz na chlebie i nieodmiennie jestem nim zachwycona.
I właśnie w tym problem ,że moje wypieki są twarde. :( Nie tylko te bez glutenu(bo stopniowo mieliśmy wprowadzać dietę) ale wszystkie.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

to fakt, że chleb na zakwasie jest bardziej podobny do chleba żytniego (trzeba gryźć), a nie do białej bułeczki - ale ja takiej akurat nie lubię.
dzieciom pewnie by się nie spodobał, bo ciemny i z twardą skórką, ale ja właśnie taki lubię. natomiast na pewno można popróbować "opanować" twardą skórkę, bo w środku jest miękki i pyszny, ładnie wyrośnięty bez drożdży i polepszaczy.
maszyny w życiu nie miałam, więc nie umiem nic na jej temat powiedzieć - na moje szczęście mój chleb udaje się w lichym piekarniku :)
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

edyta060878, poczytaj przepisy w dziale o chlebie:
viewforum.php?f=15
Natomiast wątek o aparatach jest tutaj:
viewtopic.php?t=11
Ten wątek, pozwolisz, że zamknę, bo faktycznie jest już stary...
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru :)
Ostatnio zmieniony czw 10 lut, 2011 13:18 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany