PITA

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
echo204

PITA

Post autor: echo204 »

450 g bezglutenowej maki na chleb (ja uzywam mieszanki 'podstawowej' http://www.dovesfarm.co.uk/biscuits-and ... flour-1kg/)
3 ł drożdzy granulowanych
2 ł gumy ksantanowej
1 ł soli
1 ł cukru
2 Ł oliwy z oliwek
350 ml cieplej wody

Wymieszać make, drozdze sol, gume ksantanowa i cukier w misce. Dodac 350 ml letniej wody i olej.

[Ja mieszam drozdze i cukier z 50 ml cieplej wody i pozwalam im 'zadzialac' przez 5 minut, mimo ze to drozdze suszone. Nastepnie dodaje do maki i uzupelniam 300 ml wody]

Ciasto wyrabiac az bedzie elastyczne i gladkie, Podzielic na 8 kulek, umiescic je na posmarowanym olejem pergaminie, przykryc folia, rowniez posmarowana olejem i pozostawic w cieplym miejscu na 10 minut.

Nastepnie kazda z kul rolowac i nadac jej plaski ksztalt, umiescic ponownie na pergaminie, przykryc wilgotna sciereczke i pozostawic na kolejne 20 minut lub dluzej - az beda puszyste.

Nagrzac piekarnik do 220 st C (gas 7), piec przez 10 - 15 minut lub kiedy beda zlote i 'napuszone'. Wyjac z piekarnika i zawinac w wilgotna scierczke, recznik kuchenny- lniana lub bawelniana i pozwolic przestygnac.

Nie zrazajcie sie jesli pity nie beda zlote, ja na poczatku wyjmowalam jedna i sprawdzalam. Wszystko zalezy od mieszanki.
ODPOWIEDZ