chleb z glutenexu - proszę o pomoc!!!

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Magdalena13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 28 mar, 2005 18:04

chleb z glutenexu - proszę o pomoc!!!

Post autor: Magdalena13 »

Witam, właśnie kupiłam pierwszy chleb i bułki dla mojej 14 miesięcznej córki, która jest na diecie bezmlecznej i bezglutenowej. Jestem bardzo rozczarowana - pieczywo sprawia wrażenie czerstwego, jest suchu i kruszy sie - mała nie chce jeść tego pieczywa. Czy to normalne że chlebek jest taki suchy, czy trzeba go jakoś odświeżać - bardzo proszę o radę jak to robicie by był zjadliwy. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Chlebek trzeba niestety przygotować do jedzenia.Najszybciej w tosterze.
W szpitalu odparowywują i też jest dobry.
Pieczywo z Bezglutenu jest smaczniejsze :!:

A tutaj wszystko o odświeżaniu:
http://celiakia.pl/modules/phpBB/viewtopic.php?t=494
Magdalena13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 28 mar, 2005 18:04

Post autor: Magdalena13 »

Bardzo dziekuję za dobre rady - sprawdziłam!!! Odparowałam bułeczkę (muszę chyba kupić toster) i była super, no może bez przesady, ale Małgośka chętnie zjadła. A czy rodzaj tostera ma duże znaczenie? czy musi mieć jakieś dodatkowe funkcje?
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

Witam-wg.mnie rodzaj tosteru nie ma znaczenia.Ja używałam tosteru przez 4 lata,a taraz chlebek piekę sama,a właściwie moja maszynka Panasonic i gorąco wszystkim ją polecam.Chlebek jest zawsze świeżutki i mogę go robić w różnych wersjach:z mąką orzechową ,gryczaną czy amarantusową oraz dodawać nasiona słonecznika,dyni,maku itp.
Wiem,że taka maszynka jest droga,ale chlebek jest wspaniały :lol:
Gorąco polecam :P
zosia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: czw 07 kwie, 2005 10:12

Post autor: zosia »

Moja córka też jest na diecie bezmlecznej i bezglutenowej, i nie znalazłam dla niej z glutenexu odpowiedniego chleba, bo wszystkie zawierały mlako, masło albo margarynę z serwatką, albo miód, którego też nie można; więc pieke sama chlebek. Jakie pieczywko kupujesz dla swojego dziecka? może też coś będzie dla nas dobre. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Skopiowałam skład surowcowy chleba[i bułek] z Glutenexu.
Czy spełnia Twoje wymagania :?:



CHLEB KROJONY PKU 400 g skrobia pszenna bezglutenowa niskobiałkowa, skrobia kukurydziana, drożdże piekarskie, olej roślinny, cukier, guma guar, sól, preparat błonnika pokarmowego; fenyloalanina 20,70mg;białko 0,5g; węglowodany 60,9 g; tłuszcze 1g; kcal 254; kJ1080 5 dni jako produkt świeży, 14 pasteryzowany, mrożony - 1 miesiąc; w celu przywrócenia świeżości chleb należy odparować pod przykryciem
BUŁKI PKU 200 g skrobia pszenna bezglutenowa niskobiałkowa, skrobia kukurydziana, drożdże piekarskie, olej roślinny, cukier, guma guar - środek zagęszczający, żółtka jaj kurzego, sól; fenyloalanina 46 mg; białko 1g; węglowodany 73,2g; tłuszcze 3,3 g. kcal 340; kJ1418 5 dni jako produkt świeży ,14 dni pasteryzowany, mrożony - 1 miesiąc; w celu przywrócenia świeżości bułki należy odparować pod przykryciem

Pozdrawiam Beata :P
P.S.
Z Bezglutenu też jest chleb [i bułki] bezglutenowe i bezmleczne.W szpitalu takie właśnie serwowano mojej córce :!:
Marcin
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pn 19 sty, 2004 14:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcin »

Zgadam się, ja też polecam wyroby Bezglutenu. Zarówno mąki jak i gotowe chleby są świetne!
Zwłaszcza co do gotowych chlebów to Glutenex powinien pojechać na korepetycje do Krakowa (tam jest Bezgluten) :lol:
ulatur44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 11 cze, 2005 17:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ulatur44 »

Ja na chleb z Glutenexu mam taki sposób, otóż trzymam go zamrożony i bezpośrednio przed jedzeniem wkładam do woreczka foliowego ilość kromek jaką zjada mój syn na dany posiłek i wkładam do mikroweli na 50sekund na 800W i potem jeszcze odwracam i 30sek. Wyciągan gorący i wilgotny chwile studze. polecam :D
ODPOWIEDZ