Automat do pieczenia z allegro

Wszystko o przepisach, radach i wypiekaczach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

olivka251
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 28 lis, 2005 12:48

Automat do pieczenia z allegro

Post autor: olivka251 »

Zwracam sie z prośbą o opinię tego urządzenia do pieczenia chleba. Wiem że działa, piecze chlebek "normalny" tylko nie wiem jak radzi sobie z bezglutenowym. Może ktoś może coś doradzić:-)


http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=73328295
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Zadałam pytanie Sprzedającemu. Ciekawe co odpowie, bo też jestem zainteresowana. Cena bardziej niż przyjazna, ale co dalej? :wink:
olivka251
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pn 28 lis, 2005 12:48

Post autor: olivka251 »

Daj znać co się dowiesz:-)
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Witam!
Sprzedający z Allegro jak dotąd się nie odezwał. Może mu nie zależy? Znalazłam za to konkurencję: pod adresem http://www.chlebpolski.pl/ można kupić 2 automaty- Alaska (2-mieszadłowy, 175,00 zł) oraz Clatronic BBA 2605 (179,00 zł). Podaję pod rozwagę, nie reklamuję :wink: . A może ktoś, kto ma jeden z w/w automatów mógłby coś doradzić? (odradzić? :D )
Pozdrawiam :D
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

Mamy tego Clatronica (bardzo podobny do tego czegoś na Allegro). Sympatyczna zabawka. Na cztery dotychczas pieczone chlebki wyszły trzy. To podobno dobry wynik :-)
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Dzięki za odpowiedź! Ja się przymierzam właśnie do jakiegoś Clatronika, bo jest ich najwięcej na rynku, no i mają niezłe recenzje na Forum :D .
Mam tylko małe pytanko (przepraszam, ale jestem zupełnym ignorantem w tej dziedzinie :wink: ) - czy wszystkie modele mają funkcję wyrabiania, tzn. automatycznego przygotowania ciasta? Bo mnogość programów wydaje mi się bajerem, na ogół używa się chyba tylko kilku podstawowych funkcji? Mam rację?
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

Mają funkcję wyrabiania (inaczej to by prodiżem były tylko ładniejszym :D ), a Ty też masz.... rację :D
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Dzięki za odpowiedź!
No to pozostaje mi tylko napisać list do Św. Mikołaja :D (czytaj: wyruszam na łowy...)
Pozdrowienia!
A tak przy okazji - Sprzedający z Allegro się nie odezwał. :roll:
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

ja też kupiłam maszynę na allegro... i tak sie zniechęciłam po siedmiu chyba zakalcach, że automat ?dwumieszadłowy afk? wylądował w piwnicy na najwyższej półce! oj nie wiem co mnie teraz zmusi do własnoręcznego wypieku chleba....

ten który kupuję jest rewelacyjny....
mniam mniam

http://sklep.celiakia.pl/product_info.p ... cts_id=146

no i powodzenia życzę!!!!
Pozdrawiamy
Joanna i Natasza

Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Do Allegro mam ograniczone zaufanie, chyba wolę sklepy agd :wink: .
Może łatwiej i smaczniej jest korzystać z gotowych produktów (owszem, też bywam w Sklepie), ale niestety ze względu na znaczne ograniczenia (zakaz spożywania mąki ryżowej, kukurydzianej, wszystkiego co choćby leżało obok soi itp. :wink: ) mam dosyć ograniczone możliwości. No i zwyczajnie lubię piec... :D . Dokładnie przestudiowałam wszystkie posty na Forum, dotyczące "maszyn piekących" i na tej podstawie wyciągnęłam 2 wnioski: 1) nigdy dwumieszadłowy, 2) jak mnie nie stać na Panasonica, to ewentualnie pozostaje Clatronic. Co też zamierzam uczynić. Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
JoannaW
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 116
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 18:40
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JoannaW »

no taaaa mądra jołasia po szkodzie... na panasonica nie miałam a z niższej pólki zachciało mi się dwumieszadłowego mercedesa.... i co z tego wyszło? Guzik!!!!
Pozdrawiamy
Joanna i Natasza

Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

No i właśnie za to kocham nasze Forum - kopalnia wiedzy, tylko korzystać :D ! Decyzja co do zakupu jest poważna, więc podeszłam do niej z namysłem i ostrożnością. No cóż, najlepiej uczyć się na cudzych błędach, prawda :wink: ?
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

i znów masz rację :)
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ach jak miło, gdy tak chwalą i to jeszcze z samego rana :D Aż się zaczerwieniłam...
Ale ad rem: z moich obserwacji wynika, że zakup takiego automatu jest znacznie łatwiejszy w małych miastach (takich jak Lublin :wink: ). Moja ciotka w Warszawie sprawdzała w nowym Media Markcie, i cóż, tylko 1 Severin, i to uszkodzony. A w Lublinie stoją na półkach Clatroniki, Severiny, brać wybierać. Tylko Panasonica nie było... Chociaż raz prowincja jest w czymś lepsza od Stolicy... :D
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

Może nie do końca w temacie, ale stwierdzam że prowincja jest w wielu przypadkach lepsza od stolicy :D
ODPOWIEDZ