Lane kluski

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
beacia65
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn 16 sty, 2006 14:35
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Lane kluski

Post autor: beacia65 »

Witajcie.Podaję przepis na lane kluski:1 jajko,2 łyżeczki mąki kukurydzianej,3 łyżeczki mąki ziemniaczanej,szczypta soli.Wykonanie:wszystko razem wybić w kubku.Kluseczki te podaję do zupy pomidorowej,jako drugie danie z tłuszczem i z cebulką,lub z gulaszem.Gdy mógł spożywać mleko to robiłam zupkę mleczną z tymi kluseczkami.Polecam.
chcesz mieć przyjaciela-kup sobie psa
agotka_dzemik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 09:02
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Post autor: agotka_dzemik »

Powiem szczerze te kluseczki są boskie. Dziś zrobiłam je na rosołku i nie mogłam się nimi najeść. Tak dawno nie jadłam lanych klusków. A mój glutkowy teraz podchodzi i z garczka je wyjada.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Lane ciasto

Post autor: Monisiaczka »

Z jakiej mąki zrobić lane ciasto do zupy pomidorowej
agotka_dzemik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 09:02
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Post autor: agotka_dzemik »

Z takiej samej co w przepisie, są rewelacyjne do wszystkich zup, wypróbowałam i nawet same bez niczego. I już z mlekiem rewelacja. Spróbuj, ja nie żałuje.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Cześć:)

Post autor: Monisiaczka »

Dzięki za radę teraz doczytałam i jak byk napisane czarne na białym jak się je robi
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

ja niby doczytałam ... i dałam dwie łyżeczki maki kukurydzianej , pół łyżeczki maizeny , pół tapioki mąki 1 jajo i wyszły rewelacyjne dla niemowlaka do butelki :))))))))))))))) łyżeczki takie trochę z brzusziem ,ale sprawdzony przepis :))))))))))))))
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

a ja mam pytanie:

piszecie, że te kluski nadają się do podania samodzielnie, ale jak je gotujecie?
no bo na lane kluski ciasto powinno się wlewać na gorący płyn i wtedy wychodzą takie niteczki - niby jak to potem odłowić i jeść samodzielnie?

może to chodzi o kładzione? ciasto jest gęściejsze i kładzie się je łyżką na wrzątek?

i jeszcze o tę mąkę kukurydzianą dopytam, czy chodzi o mąkę - taką żółtawa, czy o skrobię kukurydzianą czyli mazeinę?
Ostatnio zmieniony pn 29 lis, 2010 14:04 przez olku, łącznie zmieniany 1 raz.
agotka_dzemik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 09:02
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Post autor: agotka_dzemik »

Ja robię jako takie kładzione i normalnie na wodzie. Tylko masz racje ciasto bardziej gęste ale wiesz jak chcesz to można i je delikatnie lać na wodę. Robiłam wersje kładzioną.
ODPOWIEDZ