Racuchy amarantusowe

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Racuchy amarantusowe

Post autor: Agniesia »

Racuchy amarantusowe
dostałam ten przepis w sklepie ze zdrową żywnością

Składniki:
18 dag mąki z amarantusa
szczypta drożdży suszonych
1 cebula
kilka łyżek oliwy
przyprawy: sól, suszony tymianek, majeranek

Wykonanie:
Cebulę obrać, cienko pokroić i udusić na oliwie. Wymieszać z przyprawami, mąką z amarantusa i z ciepłą wodą, której dodać tyle, aby ciasto miało konsystencję gęstej śmietany. Zostawić ciasto do wyrośnięcia na 10-15 minut. Na patelni rozgrzać oliwę, kłaść małe porcje ciasta i smażyć na złoto-brązowy kolor.
Obrazek
Awatar użytkownika
katarzyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25 gru, 2005 22:37
Lokalizacja: piła

pyszne racuszki

Post autor: katarzyna »

2/3 szklanki mąki kukurydzianej
1/3 szklanki MIX PKU Glutenex
1/4 kostki drożdży + 2 łyżeczki cukru
1 szklanka wody.

Wykonanie:mąki zmieszać dodać wodę i drożdże z cukrem rozpuszczone,szczypta soli i ok 2 łyzki cukru.Odstawić ciasto na ok 15-20 minut.Na patelni rozgrzać olej i kłaść łyżką małe placuszki.Po zdjęciu z patelni kłaść na papierowe ręczniki (zeby nie były tłuste).Mozna zajadać same lub z dodatkami jak kto lubi.
Moje dziewczynki zajadały jak szalone.Życzę smacznego!!!Kasia
kasia
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

jeszcze inne racuchy

Post autor: tyqua »

Gdy nie mam pod ręką mixu bezglutenowego robię (zawsze niestety "na oko") w sposób następujący:
- świeże drożdże rozrabiam z cukrem i ociupiną ciepłej (nie gorącej!) wody, odstawiam w ciepłe miejsce i czekam, aż "ruszą";
- dodaję jajko/jajka, wodę (ciepłą), potem mąki w kolejności: kukurydziana i ryżowa (dobrze się mieszają z cieczą), kaszka ryżowa (może być smakowa), na koniec mąka ziemniaczana.
Konsystencja ma być dość gęsta.

Ta kaszka ryżowa dużo daje w przypadku, gdy nie ma się pod ręką mixu bezglutenowego - ciasto nie jest suche, jak z kukurydzy i ryżu, ani gumowate, jak z ziemniaczanej.

PS. Zaletą dodawania do rozrobionych drożdży jest to, że brudzi się tylko jedno naczynie ;)

[ Dodano: Sob 16 Cze, 2007 09:10 ]
Czy ktoś robił racuchy amarantusowe? Za pierwszym razem z rozpędu zrobiłam z jajkiem i wyszły mokre w środku, ale dobre. A za drugim razem zgodnie z przepisem (nie licząc świeżych drożdży zamiast suszonych) i... faćka przyklejała się do patelni i za nic nie dało się z tego zrobić placka - pozostało faćką... Czy komuś się te racuchy udały?
Ostatnio zmieniony pn 04 cze, 2007 12:34 przez tyqua, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

robiłam te racuchy co Agniesia podała przepis,dla mnie nie smaczne,zapach tej mąki jest...inny
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
ODPOWIEDZ