NALEŚNIKI Z MĄKĄ KUKURYDZIANĄ

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Gośka lost
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 20:10
Lokalizacja: ok. Rzeszowa

Post autor: Gośka lost »

Ja robie wg przepisu tak jak na nalesniki glutenowe tylko w przerobionej wersji:

2 szkl mleka
1 - 2 jajka
cukier
mąka bg (uzywam uniwersalnej)
czasem dodaje kilka łyżek wody i wtedy sa bardziej chrupiące

składniki daje na "oko", konsystencja jest dosc gęsta :)
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

ostatnio robilam porzadki w szafce no i zostalo mi kilka rodzajów maki wiec postanowilam zrobic naleśniki,krtóre wyszły pyszne
oto co "zmieszałam"

mąka orzechowa
mix bg kukurydziny
mąka kukurydziana
ciasto makaronowo-pierogowo-naleśnikowe
2 jajka
mąka + woda

ciasto miało konsystencje gestej smietany,smażyłam dość spore placki (mam dużą patelnie nalesnikową ale niestety rozwalały się więc smażyłam mniejsze placuszki)

wyszły pyszne a szczególnie z dzemem jagodowym
savanah1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt 04 lis, 2011 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: savanah1974 »

KOchani,może ktoś z Was może mi pomóc-mix pierogowo-makaronowo-naleśnikowy chwalicie to coś,pani w sklepie też mi powiedziała,że jeśli dopiero zaczynam,,to ta mąka bedzie najlepsza do naleśników,a ja już tyle razy wyrzuciłam do kosza coś co miało być naleśnikami.Potem zaczęłam dodawać trochę mąki ziemniaczanej,było lepiej przynajmniej wyglądało jak naleśnik,choć miało pory i było wilgotne,tak,że jednego na drugim nie było można położyć.Co robi nie tak?
Odezwijcie się proszę,bo momentami zastanawiam się czy tu w ogóle ktoś zagląda,pisałam jeszcze w listopadzie i cisza
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Ja z tego mixu robiłam pierogi, ale mi nie wyszły :/ - ciasto było za rzadkie, więc dodałam mleka i zrobiłam naleśniki :D Były ok :)
Może spróbuj wg innego przepisu. Ja zawsze robię ząb w ząb jak w książce czy jakimś przepisie jeśli nie wyjdzie, to wiem, że po prostu się nie sprawdza. Szukam innego, albo jeśli wiem jak, to go modyfikuję.
Obrazek
savanah1974
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt 04 lis, 2011 21:16
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: savanah1974 »

Zosiu ale ta mąka chyba bardzo pęcznieje czyż nie tak? Używam zamiennika jajka bo normalnych jajek nie mogę(mam duringa) chociaż tak naprawde nie wiem czemu nie można jajek,grochu i wiśni??? u mnie nie ma lekarza,moja widza na temat tej choroby jest z internetu. Czy niemożność zrobienie normalnych naleśników wynika właśnie z użycia tego zamiennika? Dwa razy piekłam ciasto z użyciem tego czegoś i musiałam wyrzucić
Awatar użytkownika
zofia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: pt 09 gru, 2011 13:29
Lokalizacja: Kępno/wielkopolska

Post autor: zofia »

Hm.. ja mogę używać jajka, więc ciężko mi powiedzieć czy zamiennik może wpływać na to, że nie wychodzą :(
Mam fajną książkę kucharską, (są w niej przepisy na potrawy z użyciem zamiennika jaj), chciałam porównać z twoim przepisem, ale niestety przepis na naleśniki jest z użyciem jaj :/
Ale spokojnie, na pewno ktoś ci podpowie trafne rozwiązanie :)
A do dobrego lekarza warto pojechać gdzieś dalej :)
Obrazek
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja robię naleśniki też na tym miksie lub na uniwersalnym i wychodzą. Robię na "oko" i zawsze są ok chyba to wina zamiennika
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Nie robiłam z zamiennikiem tylko z jajkiem i zawsze mi wychodzą naleśniki z tego mixu.A próbowałaś zrobić w ogóle bez jajka i bez zamiennika? Myślę że powinny wyjść bo ja robię z tego mixu pierogi nie dodając jajka i są ok.Ciasto powinno być trochę wolniejsze bo zaraz po rozmąceniu zawsze jest rzadkie a jak chwilę postoi robi się gęściejsze.Dlatego ja zawsze robię takie wodniste a nie konsystencja śmietany.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

W ogole kazdemu ciastu na nalesniki dobrze jest po zrobieniu dac "odpoczac", czyli zostawic w lodowce pod przykryciem na jakis czas, moze byc nawet na cala noc. wtedy skladniki sie lepiej lacza. Mozna tez dodawac wody gazowanej zamiast zwyklej, polepsza puszystosc.
Obrazek
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

No właśnie jak to jest z tym "odpoczywaniem" ciasta naleśnikowego?
Wszędzie w zwykłych przepisach piszą, że należy ciasto odstawić, żeby... gluten się rozkleił.
A co się "rozkleja" w bezglutenowych naleśnikach? Nie twierdzę, że odstawienie nie pomoże naleśnikom b/g, ale zastanawia mnie, co się tam dzieje, skoro nie ma glutenu. Ktoś ma pojęcie o technologii żywienia, biochemii, czy czymś innym, co tłumaczy ów proces?
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
zokka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: śr 14 sty, 2009 20:41
Lokalizacja: warszawa

Post autor: zokka »

Ja nie odstawiam , bo obserwuję gęstnienie ciasta i muszę dolewać wody lub mleka. Natomiast ostatnio do mąki naleśnikowej(ok szklanki) dodaję kilka łyżek gryczanej i pół szklanki mąki owianej firmy Raisio. Bardzo ciekawy smak się zyskuje. Myślę, że zasmakuje amatorom owsianki. Do tego 2 całe jajka, woda i mleko (razem ok 1,5 szklanki)szczypta soli i cukru łyżka oleju. Smażę na patelni teflonowej bez tłuszczu.
tareczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr 27 mar, 2013 20:04
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tareczka »

pozwolę sobie dodać do tematu moje dzisiejsze odkrycie

próbowałam różnych przepisów typu mąka gryczana z jogurtem...,placki na mące ryżowej,smak hmm jak dla mnie bleee

dzisiaj zrobiłam kolejne podejście :)
zaznaczę że smakowały wszystkim :)
moją miarą była szklanka (literatkę)
szkl.mąki gryczanej
szkl. mąki gryczanej
0,5 szkl. skrobi ziemniaczanej
do tego dałam 2,5 szklanki mleka ryżowego (syn nie może laktozy)
można dodać cukier ale nie koniecznie-ja nie dałam,ew można posypać wierzch cukrem pudrem
Placki bez proszku do pieczenia,ostatnie dwa zrobiłam z proszkiem do pieczenia i fakt lekko wyrosły i były w smaku lekko puszyste ale jako ogólny smak to były gorsze niż bez proszku
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Tareczka, jaka mąka? Dwa razy gryczana?
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
tareczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: śr 27 mar, 2013 20:04
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tareczka »

Nalewka pisze:Tareczka, jaka mąka? Dwa razy gryczana?
Ja dałam 1 szklankę gryczanej,1 szklankę kukurydzianej i pół szklanki ziemniacznej i 2,5 szklanki mleka
nie wiem dlaczego 2 razy napisałam gryczana, chyba ciągle o tej gryczanej myślałam :D

jak dłużej się smaży to wychodzą lekko chrupiące :) mojemu dziecko bardzo smakowały,bo zjadł ich 6 a z mąki ryżowej zjadł zaledwie 2

z jajkami nie próbowałam bo syn nie może więc nie wiem jak wychodzą np.z jajkiem i większą ilością mleka
Ostatnio zmieniony sob 06 kwie, 2013 19:06 przez tareczka, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ