Ciasto z owocami - przepyszne i łatwe

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

Przetestowałam przepis. Ciast wspaniałe i z czystym sumieniem zjadłam połowę. zrobilam z gruszkami i ze śliwkami :wink:
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Vixi zrobiłam Twoje ciasto! jest pycha! cóż to za wspaniały widok gdy dziecko opycha się ciastem i mówi "mama jeszcze".
Gdy robiłam, przed dodaniem białek i jabłek ciasto zrobiło mi się bardzo gęste i wystraszyłam się, że nie wyjdzie, ale jest pyszne.
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

tak masz rację przed dodaniem białek robi się bardzo gęste ale potem już jest ok... cieszę się że smakuje...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
mcelina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 01 sie, 2006 09:25
Lokalizacja: Wrocław-Radwanice

Post autor: mcelina »

Ciasto pyszne, piekłam już wielokrotnie. Mam tylko pytanie.....laika.....jak Wy to robicie, że Wam owoce nie opadają na dno???? Ja ile razy nie piekę ciasto z owocami to owoce znajduję po pieczeniu na dnie blaszki. W ogóle nie trzymają się na wierzchu ciasta...:((((
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Owoce, zanim wrzucisz do ciasta, obtocz w mące - powinno pomóc. Chyba, że są strasznie ciężkie :P
Obrazek
mcelina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 01 sie, 2006 09:25
Lokalizacja: Wrocław-Radwanice

Post autor: mcelina »

Obtaczałam w mące i niestety spadają:((((
A owoce, jakie dodawałam już do tego ciasta to jabłka (pokrojone w plasterki), truskawki, wiśnie - oczywiście osobno:))))
A czy Wam owoce zawsze utrzymują się na wierzchu????
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

U mnie po upieczeniu owoce opadają tzn, ja daję tych jabłek bardzo dużo i gdy wkładam ciasto do piekarnika to owoce są na równi z ciastem. Gdy wyjmuję to ciasto zawsze urśnie, a owoce zostają na dole.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

To zależy od rodzaju owoców i wielkości kawałków. Jabłka czasem mi opadają, natomiast banany nigdy. Ostatnio robiłąm z brzoskwiniami z kompotu i też nie opadły... Może krój na cieńsze plasterki? A może problem jest w gęstości ciasta? Jak jest zbyt rzadkie, to wtedy na pewno opadną i nawet posypanie mąką nie pomoże. Spróbuj zrobić ciut gęstsze.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
mcelina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 01 sie, 2006 09:25
Lokalizacja: Wrocław-Radwanice

Post autor: mcelina »

Może rzeczywiście spróbuję zrobić gęściejsze ciasto, chociaż robię ściśle według przepisu....
A o te owoce podpytuję, ponieważ niedługo będę musiała zrobić ciasto na zabawę w żłobku dla mego synka i po prostu chciałabym zrobić ciasto z owocami na wierzchu a nie na dnie:)))) W konsumpcji domowej zupełnie mi nie przeszkadza gdzie te owoce są:))))
A może poradzicie mi jakie inne ciasto mogłabym zrobić aby wyglądało ładnie i było zmaczne???? Taki sprawdzony na 100% przepis
Dzięki wielkie
Nie wiem co zrobiłabym bez tego forum....dzięki Wam zdobywam doświadczenia kulinarne:)))
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

mcelina pisze:sprawdzony na 100%
Murzynek. Na Forum jest przepis, ja mam trochę inny (różni się proporcjami), zawsze wychodzi! Jak chcesz, wyślę Ci na PW.
A przepis Kfiatka na murzynka jest tutaj:
topics16/murzynek-vt451.htm?highlight=murzynek
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Z dostępnych w dziale kuchnia pewnych, osobiście sprawdzonych przepisów polecam bananowca i pleśniaka.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Dla dzieci do żłobka polecam biszkopt anakon. Bardzo proste w zrobieniu. Możesz je np. przełożyć dżemem firmy Łowicz, a na górze zalać galaretką jakieś owoce np. mandarynki. Dzieci uwielbiają galaretki. Ja ostatnio co tydzień wymyślam coś z tym biszkoptem i córka stwierdziła, że najbardziej lubi z owocami i galaretką.
mcelina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt 01 sie, 2006 09:25
Lokalizacja: Wrocław-Radwanice

Post autor: mcelina »

dzięki dziewczyny!!!! W weekend wypróbuję przepisy przez Was wskazane. To taki mój debiut z wypiekami do żłobka i się troszkę denerwuję:))))
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

To Cię rozumiem, bo niedawno piekłam do szkoły dla córki i też się denerwowałam. Wtedy człowiek chce jak najlepiej i czasem się przedobrzy :-))
KAROTKA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 29 kwie, 2007 18:13
Lokalizacja: Ząbkowice Śląskie

Post autor: KAROTKA »

:P Spróbujcie z suszonymi śliwkami [kalifornijskie] - jest odlotowe, ale lepiej piec w foremce np. keksowej, aby było wyższe [dłużej się piecze i śliwki zdążą napęcznieć. SMACZNEGO :067:
ODPOWIEDZ