Ciasto z owocami - przepyszne i łatwe

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Dziewczyny,
A ile ma byc tej margaryny ? 200 czy 250 g ? Czy mozna uzyc masla lub oleju?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Ja daję całe opakowanie czyli 250 gram (zdarzają się opakowania po 225 g), niestety nie powiem czy można z masłem bądź olejem, bo robiłam tak jak w przepisie z margaryną palmą.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Z masłem może być, a nawet lepsze wyjdzie, z olejem nie wiem, ale chyba nie. Co do wielkości opakowań - w Polsce kiedyś kostka masła oznaczała 250g. Teraz to rzadkość, najczęściej są 200 gramowe. Ale funkcjonująca w przepisach "kostka masła" nadal powinna mieć 250g. Za to margaryny na ogół są 250-gramowe. Stąd czasem małe nieporozumienia. :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: sob 03 sty, 2004 23:29
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Aśka »

Zrobiłam dwa razy z truskawkami, pyszne i rzeczywiście nie da się go chyba zepsuć :)
Obrazek
>>pozdrawiam<<
Awatar użytkownika
lucka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pt 27 sie, 2004 17:29
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: lucka »

Słuchajcie , ciasto rewelacja. Zrobiłam wydanie wieloowocowe tj. jabłka, nektarynki ,śliwki i to wszystko posypane płatkami migdałowymi. Naprawdę pychotka, gorąco polecam.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Rybka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt 16 paź, 2007 14:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Rybka »

Witam , dzisiaj pierwszy raz upiekłam ciasto bezglutenowe . Jest pycha niczym się nie różni
od zwykłych wypieków .A mój synek ze smakiem je pałaszuje . Bardzo dziękuje za taki prosty przepis .Fotka w galerii .
Ostatnio zmieniony ndz 18 lis, 2007 15:57 przez Rybka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Mam pytanie - jak duża forme stosujecie do upieczenia tego ciasta - biorąc pod uwagę to co napisała vixi. Mam tortownice o średnicy 21 cm, drugą o średnicy 25 cm i dużą blachę. Które wybrać?
Jak myślicie? Nadadzą się do tego ciasta brzoskwinie z puszki?
W jaki sposób krocie owoce? Na plasterki i po prostu jakby "przekładacie" tymi owocami warstwy ciasta, czy na kawałki i wrzucacie do ciasta.
I jeszcze jedno - jak zrobić wersję marmurkowa? Do połowy ciasta kakao, do drugiej połowy nie, a potem co? Lać na tortownicę trochę tego i trochę tego?


Tylko proszę o odpowiedź do dziś wieczór :) Pomóżcie kuchennemu beztalenciu :) Teść ma jutro imieniny i muszę sobie ciasto sama upiec :zly2:
Ostatnio zmieniony pt 23 lis, 2007 13:17 przez Ola*, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Pytanie 1 - ja wzięłabym tę o średnicy 25 cm - może na samo ciasto być trochę za duża, ale jak chcesz dodać owoce, to będzie w sam raz; owoce dodadzą objętości.
Pytanie 2 - brzoskwinie z puszki są bardzo dobre, tak samo zwykłe jabłka (takie "do ciasta", żeby się dobrze rozsmażyły). Taki kawałek brzoskwini (to będzie chyba ćwiartka) ja kroję jeszcze na pół, albo na 3 części. Analogicznej wielkości kawałki jabłka. Większe się nie upieką, mniejsze "znikną". Ja lubię dużo owoców, więc pierwszą warstwę - no cóż - wpycham paluchem wgłąb, pomagając im zatonąć w cieście, następną warstwę układam i pozostawiam swojemu losowi. Na ogół też tonie... :D
Pytanie 3 - na "marmurka" najpierw wlewa się ciasto jasne, a potem wąskim strumieniem ciasto ciemne. Nie w jedno miejsce! Można zygzakiem, można dookoła. Żadna filozofia, raz zrobisz i będziesz wiedzieć. :D
A ciasto można przed upieczeniem posypać posiekanymi orzechami, podobno wychodzi to pyszne...
Powodzenia! :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Dzięki! :D :D
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Dałam kiedyś do tego ciasta mandarynki (świeże) - w dniu pieczenia, gdy ciasto jedliśmy wszystko było ok. Na drugi dzień mandarynki były gorzkie...
mamamaria3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt 03 lip, 2007 13:23
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: mamamaria3 »

a ja dodałam bakalie i wyszedł keks. Pychota
Awatar użytkownika
izaA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 52
Rejestracja: pt 11 sty, 2008 17:24
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: izaA »

Zrobiłam z mrożonymi wiśniami...nie wierzyli, że bezglutenowe....dziś próba z mrożonymi malinami :)
Beata G.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 14:05
Lokalizacja: WaRsZaWa

Post autor: Beata G. »

Pycha ciasto !!! Szybkie, łatwe, daje duże pole do popisu.
Zrobilam wczoraj z rodzynkami orzechami i bananem, wyszlo cos ala keksik ale jest pycha, nastepnym razem sprobuje wersje z owocami :)))
asiaros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 14 paź, 2007 20:16
Lokalizacja: poznan

Post autor: asiaros »

babka

6 jaj
1,5 szkl cukru
1 szkl mąki ziemniaczanej
1 szkl mąki kukurydzianej
3\4 szkl oliwy
2 łyżeczki proszku do pieczenia
można dodać cukier waniliowy

jajka ubić z cukrem tak by powstała piana nastepnie dodac mąke, cukier waniliowy proszek do pieczenia i na końcu oliwe (można też dodać kakao)
piec 45-50 minut tem.180 stopniC
Gloriana
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt 07 sie, 2009 13:47
Lokalizacja: Toruń

może być i tort

Post autor: Gloriana »

A ja upiekłam właśnie z przepisu początkowego, który podaje Vixi, tort urodzinowy dla mojego dwulatka. Rodzina była zdumiona, że takie dobre :) Upiekłam samo ciasto (bez owoców) w okrągłej tortownicy (moja modyfikacja polega tylko na tym, że daję szklankę mixu Glutenexu, pół szklanki mąki kukurydzianej i pół szklanki mąki ziemniaczanej), po wystudzeniu przekroiłam otrzymując trzy krążki. Do tego zrobiłam krem jak do karpatki, tyle że z budyniu bg i prawdziwego masła, a nie margaryny. Pierwszy krążek-krem karpatkowy, drugi-dżem jagodowy, trzeci-karpatkowy i bita śmietana na wierzchu ze świeżymi malinami. Mniam mniam! Mój mały był zachwycony. A przepis, który podaje Vixi jest po prostu rewelacyjny i ja piekłam to ciasto wielokrotnie z różnymi owocami . To jest świetna baza wyjściowa do najróżniejszych kombinacji. I jak widać, może być nawet tort :)
ODPOWIEDZ