Bananowiec

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Mam pytanie: w momencie dodania mąki czym mieszacie? dalej ręcznie czy robotem?
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Ja tam zawsze mieszam mikserem, po co się męczyć :D
Banany kroję na na tyle niewielkie kawałki, żeby się mikser z nimi nie zmęczył zanadto. Aczkolwiek kiedyś zrobiłam też całe ciasto za pomocą drewnianej łyżki, więc też się da, tylko po co ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Ja banany rozgniatam widelcem a potem mieszam wszystko taką trzepaczką/rózgą.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Banany rozgniotłam widelcem. Potem mieszałam wszystko robotem. Ciasto wyszło mi jakieś takie zakalcowate :(
Awatar użytkownika
Danka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: sob 22 gru, 2007 08:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Danka »

W imieniu mojego Krzysia dziękuję za znakomity przepis! Krzyś powiedział, że to najlepsze ciasto, jakie w życiu jadł (włączając w to glutenowe). :)
Upiekłam "wersję podstawową" z rodzynkami, z "uniwersalnym koncentratem mąki" Bezglutenu. Banany rozgniotłam widelcem, potem wymieszałam mikserem - "trzepaczkami".
PYCHA!!! :)
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Moja ostatnia wariacja na temat bananowca - mąka pół na pół gryczana z mixem bezglutenu. Najlepszy, jaki piekłam do tej pory (a już kilka bananowców w moim życiu było :D ). :) !
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
gabinia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: pn 09 lip, 2007 16:16
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: gabinia »

Ciasto jest pyyyszne.

Ja do ciasta daje tylko i wyłącznie koncentrat ciasta pierogowo - makaronowo- naleśnikowego z Bezglutenu :) Wychodzi rewelacyjne.
Wszystko mieszam mikserem.
Awatar użytkownika
manu666
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 16:22
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: manu666 »

A czy moge dodac tylko mąki ziemniaczanej??albo takiej Majzeny bezglutenowej?wyjdzie? :zdziw:
Dlaczego widzimy tylko źdźbło w naszym oku, a nie dostrzegamy gór, pól i gaju oliwnego??

Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Dodać możesz... ale co z tego wyjdzie to już kwestia testów.
Osobiście zrobiłam ostatnio wersję bezmleczną zastępując masło 1/4 szklanki oleju.
Zamiast jajka dodałam 2 żółtka (osoba, która miała to jeść nie może białka jaja).
Wypiek wyszedł normalnie :)
Ostatnio zmieniony wt 10 lut, 2009 14:46 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

manu666 pisze:A czy mogę dodać tylko mąki ziemniaczanej??albo takiej Majzeny bezglutenowej?wyjdzie? :zdziw:
Najlepiej wymieszać pół na pół. Chyba każda bezglutenowa potrawa wychodzi lepiej, jak się zmiesza różne rodzaje mąk. Tylko trzeba uważać z mąkami wysokobiałkowymi (sojowa, amarantusowa) i gryczaną, bo one mają mocny smak i dają kamienistość wypieku, więc trzeba ich dodawać niedużo (2 łyżki na ciasto np,).
Obrazek
Awatar użytkownika
Anna Makiej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 16 lut, 2009 17:01
Lokalizacja: Słupsk

Bananowiec

Post autor: Anna Makiej »

Po pierwsze; wiadomość,że sezam ma dużo wapnia dodała mi skrzydeł. Mam uczulenie na laktozę i nie jem twarogów, jogurtów,masła, itp. Po drugie; lubię banany, a ciasto bananowe zaraz przygotuję. Zamiast masła dam oliwę, trochę mąki kukurydzianej i z amarantusa, i więcej koncentratu mąki bezglutenowej. Myślę, że się uda.
Ostatnio zmieniony pn 16 lut, 2009 20:34 przez Anna Makiej, łącznie zmieniany 1 raz.
Emana
Awatar użytkownika
kawia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 78
Rejestracja: sob 11 kwie, 2009 18:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kawia »

Wzięłam pięc bananów, rozciapciałam takim z dziurkami do puree, dorzuciłam jajo, cukier - jakieś 10 deko, masło (miałam za mało, więc dodałam oleju), sodę, rodzynki, 2 łyżki sezamu i 30 deko mąki mieszanej kukurydzianej i mixu kukurydziano-sojowego. Piekłam godzinę w okragłym prodiżu. Wyrosło jak nalezy i było (jeszcze jest ;)) pyszne!
Obrazek
Rybka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt 16 paź, 2007 14:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: Rybka »

Pyszne ciasto pierwsze piekłam według oryginalnego przepisu a już do drugiego dodałam 1 łyżkę kakao i upiekłam z połowy porcji dając 1 całe jajko wyszło 6 dużych muffinek.
Barbara M
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 10:37
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Barbara M »

A ja zrobiam tydzień temu i baaardzo mi i mojemu mężowi smakowało. Zrobiłam zgodnie z przepisem. Wyszło super. Wkrótce upiekę znowu... :053:
Hesia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: czw 26 lis, 2009 16:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hesia »

Upiekłam bananowca wg przepisu Agniesi. Wyszedł pachnący, wilgotny i pyszny.
Jedno mnie zadziwiło: ciasto wyszło ciemne, a przecież kakao nie dodawałam, tylko orzechy. Ten typ tak ma? Napiszcie, proszę?
ODPOWIEDZ