Coś jakby "gorący pies"

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Renata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 22:12

Post autor: Renata »

Hmmm nie była bym taka pewna tych Morlinek z tego co wiem nie jest napisane że to produkt bezglutenowy no i zawierają białka pszenicy :(
Marcin
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 57
Rejestracja: pn 19 sty, 2004 14:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Marcin »

Jeśli pisze że zawierają białka pszenicy to znaczy dokładnie że zawierają gluten. Czyli są jak najbardziej glutenowe
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Nie zawsze to oznacza gluten . W opłatkach świątecznych z Glutenexu też zdaje się tam to było i nie zawierało toto glutenu .A jeśli chodzi o wyroby z Glutenexu to jest to chyba jedyna firma której można zaufać .
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Bezglutenowy Koncentrat Chleba z Glutenexu też zawiera skrobię pszenną, czy uważacie że zawiera gluten :?:
Ja tylko podaję na naszym forum wiadomości uzyskane w dziale technologicznym Morlin. Skrobia pszenna może zostać pozbawiona glutenu. Pani, z którą rozmawiałem podała mi swoje nazwisko i mówiła że można się na nią powołać - ale nie zapisałem sobie :? a pamięć mam króciutką :( Jeżeli ktoś mocniej reagujący na gluten potwierdziłby, że ma kłopoty trawienne po zjedzeniu Morlinek to byłby dopiero dowód, że dział technologiczny Morlin wprowadza nas w błąd...
Powtarzam jeszcze raz: nie wiem, czy Morlinki są bezglutenowe, ale otrzymałem informację, że są. Każdy z Was też może tam zadzwonić i poprosić o rozmowę z działem technologicznym:
MORLINY SA, tel. 089/ 64 77 100
Renata
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 22:12

Post autor: Renata »

Ja mam dla was wiadomość odnośnie szyneczki z indyka.
Krotoszyn szynka z indyka , kąsek ze skrobi zawiera tylko ziemniaczaną.
Nie dzwoniłam tylko ją jadłam i jest ok :)


Pozdrawiam i życzę smacznego :mrgreen:
Beata Strzeżek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 20 maja, 2004 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Beata Strzeżek »

Witam wszystkich "Forumowiczów" :D
Tak odnoście tych paróweczek mam pytanie. Kiedyś czytałam na forum, że bezpieczne są dla nas parówki Indykpolu "Złoty indyk". Pytałam o te parówki w marketach - owszem są, ale żaden ze sprzedawców nie umiał mi odpowiedzieć na pytanie czy są w 100% bezglutenowe. Dodam jeszcze, że kiedyś po zjedzeniu ich, bardzo źle sie poczułam.
Pozdrawiam serdecznie.
Beti
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

Renata pisze:Hmmm nie była bym taka pewna tych Morlinek z tego co wiem nie jest napisane że to produkt bezglutenowy no i zawierają białka pszenicy :(
Morlinki nie zawieraja bialka pszenicy tylko blonnik pszenny,a blonnik pszenny jest tez w biszkoptach glutenexu!
Nelly i synek bez diety:)
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Beata Strzeżek pisze:Witam wszystkich "Forumowiczów" :D
Tak odnoście tych paróweczek mam pytanie. Kiedyś czytałam na forum, że bezpieczne są dla nas parówki Indykpolu "Złoty indyk". Pytałam o te parówki w marketach - owszem są, ale żaden ze sprzedawców nie umiał mi odpowiedzieć na pytanie czy są w 100% bezglutenowe. Dodam jeszcze, że kiedyś po zjedzeniu ich, bardzo źle sie poczułam.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzwoniłem bezpośrednio do Indykpolu i pani pracująca tam powiedziała mi, że w 100% parówki są bezglutenowe i bez laktozy. "dobra" dla nas też jest "szynka z udźca" i "szynka miodowa"...było coś jeszcze ale nie pamiętam niestety co-dla mnie najważniejsze były parówki.
P.S. A propos parówek-Berlinki z Morlin też są dobre. Sokoliki z Sokołowa z resztą też .
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Ciocia Pecia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 22 wrz, 2004 15:11
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Coś jakby "gorący pies"

Post autor: Ciocia Pecia »

Ilona pisze:Mój mąż opatentował ostatnio całkiem smaczne bulki z parówką. Postanowiłam podzielić się przepisem:
3/4kubka ciepłego mleka+ok. 3dag. drożdży+ 1/2 łyżeczki cukru=wymieszać i poczekać aż wyrośnie. Nastepnie wlać do miski dosypać mieszankę koncentratu ciasta bezglutenowego (Glutenexu) i szczyptę soli. Dodać 2-3 łyżki oleju. Wyrobić ciasto bardzo dokładnie, tak, aby odchodziło od ręki.
ratunku !!!!! :wink:

nie wiem dlaczego mi nie wychodzi :(
tak chcialam zrobic to synkowi :roll:
ciasto strasznie sie lepi, jest jak.kit :(
nie moge go wyrobic
marzenie zeby odchodzilo od reki :(


co robie zle??? moze jakies sugestie, prosze

co robie zle??
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Ja też to cały czas robię swoim dzieciom , ale dodaje jeszcze troszke oleju . A jak ci ciasto nie chce odejść od ręki to daj więcej mąki .Na pewno ci wyjdzie i bedzie smaczne .
Prowokacja własnie sie zaczeła !
Ciocia Pecia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 22 wrz, 2004 15:11
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Ciocia Pecia »

wyszly w koncu :wink:
ale bardzo twarde :(
tzn ciasto nie chcialo sie wyrobic, wiec zostawilam ta masę troche do wyrosniecia i potem zrobilam placuszki i zawinelam parowki
jednak jak sie upiekly byly strasznie twarde

ale....
Jasiowi strasznie smakowaly :D
i ja tez probowalam , nie byly zle :wink:
mój Ja¶ ( 3 latka) jest na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i bezjajecznej :roll:
a Zuzia 7 latka jest zdrowa :D
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

A błonnik pszenny :?:
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

A o co chodzi z tym błonnikiem pszennym ?
Prowokacja własnie sie zaczeła !
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Możecie sprecyzować pytanie? błonnik i skrobia pszenna występujące w produktach np. Glutenexu są oczyszczone z glutenu, dlatego są bezpieczne.
Jeżeli na opakowaniu innych produktów jest w składzie błonnik pszenny lub skrobia pszenna można je sobie darować. Ale dokładnej informacji udziela producent - dział technologiczny czy też dział jakości. Przykład: Wawel (o którym pisałem na forum) w ich wyrobach występuje syrop skrobiowy, ale ziemniaczany, czyli niby ok, ale jak nie ma ziemniaczanego to biorą pszenny. Jak nie ma mąki w składzie, to znowu okazuje się, że wyroby "foremkowe" mogą być zanieczyszczone podczas produkcji mąką, której używa się do obsypywania formy przed wlaniem czekolady. WARIACTWO. :evil:
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Witam.Odnośnie parówek i hot-dogów.Kupiłam ostatnio z Konspolu,były pyszne.Również z tej firmy polecam hamburgery.Wyroby Konspolu ogólnie rzecz biorąc są przyjazne dla tej diety.Pozdrawiam.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
ODPOWIEDZ