Pączki

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KRUPCZATKA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz 02 kwie, 2006 10:19
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: KRUPCZATKA »

To ja podzielę się przepisem,w/g którego robię tzw.

Szybkie pączki:
-1,5 szklanki mąki bezglutenowej
-3 jajka
-2 waniliowe serki homogenizowane
-1 łyżeczka proszku do pieczenia
-50 dag smalcu do smażenia
-cukier puder.
Serki,jaja i mąkę dokładnie wymieszać. Do gorącego smalcu wkładać łyżką cedzakową.Osączyć z tłuszczu i posypać cukrem pudrem lub polukrować.
Powidła wstrzykuję sprycą do środka.
Smacznego :)
Chciałabym,żeby mi się chciało,tak jak mi się nie chce...
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Właśnie skończyłam smażyć bezglutkom pączki. Wyszło 21 sztuk. Pycha! Robiłam z 1/2 kg.
a co do dyskusji na temat sposobu smażenia, to ja to robię we frytownicy w głębokim oleju. Zaletą też jest to, że panuje tam stała temperatura i nie ma obawy, żeby się przypaliły. A przy okazji:bardzo podoba mi się pomysł upieczenia ich w piekarniku. Myślę, że spróbuję następnym razem, bo to przecież zwykłe ciasto drożdżowe i byłyby z tego ciekawe bułki (lekko strawne przynajmniej, bo bez oleju ani smalcu).
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

KRUPCZATKA, mało precyzyjny ten przepis. Ile dokładnie musi być tego sera? Jak wiadomo opakowanie opakowaniu nierówne :P
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Zrobiłam wczoraj pączki, no i jeśli chodzi o pączki to beztalencie jestem.
Rozczyn z drożdżami wsadziłam do piekarnika (na kaloryferze ani drgnął) nagrzanego do temp. 50 stopni. Urosło pięknie tylko, że po wyjęciu opadło. Dodałam resztę wszystkich składników. Wyrabiane ciasto bardzo mi się kleiło więc podsypywałam troszkę mąką. Po wyrobieniu ciasta położyłam je jeszcze w misce na kaloryfer na ok. 1 h i przyznam, że podrosło. W sumie w smaku pączki wyszły nawet smaczne tylko są chyba jednak trochę zbyt twarde jak na pączki. Tu muszę pochwalić moje dziecko, które jest dla mnie bardzo wyrozumiałe, ponieważ gdy w trakcie robienia powiedziałam: "Asiu, pączków to chyba nie będzie", Asia na to: "mama, nie przejmuj się, są przecież faworki" :)
Dziś pączki w smaku są smaczne, nawet nie są suche, tylko takie lekko twardawe...
Agniesia pisze:Krupczatka, mało precyzyjny ten przepis. Ile dokładnie musi być tego sera?
Krupczatak, ja też byłabym zainteresowana Twoim przepisem... nie ma w nim drożdży, więc może się jeszcze kiedyś zmobilizuję i zrobię pączki według Twojego przepisu, ale faktycznie ile powinno być tego sera?
magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

szybkie pączki bezglutenowe
2 serki waniliowe danonki
1,5 szklanki mąki (ja dałam z glutenexu)
0,5 szklanki cukru
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
3 jaja
cukier puder
olej do smażenia

Składniki wymieszać i kłaść łyżką na rogrzany olej. Robiłam, wyszły bardzo dobre.
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Zmobilizowaliście mnie swoimi wpisami do zrobienia dzisiaj kilku pączków dla syna . Ze względu na kłopoty z rękami, ciasto wyrobiłam w Panasonicu, prawie wg dołączonego przepisu:

1/2 łyżeczki drożdży
250 g mąki
1 łyżeczka cukru
25 g masła
1 łyżka mleka w proszku
1 łyżeczka soli
1 średnie jajko
100 ml wody

Moja modyfikacja polegała na zamianie mleka w proszku i wody na zwykłe mleko oraz na namoczeniu w nim dodatkowo szczypty Fiberhusk Finaxa. Ciasto wyszło gęste, niemal jak na pierogi. Uformowałam 10 malutkich pączków, nadziewanych dżemem truskawkowym. Postawiłam w ciepłym miejscu ale ani drnęły. Jak się okazało, urosły trochę w trakcie smażenia. Jednak następnym razem dam trochę więcej mleka.
Po obtoczeniu w cukrze pudrze są naprawdę smaczne. Zjadłam dwa i mam dość. Reszta czeka teraz na syna. Tradycji stało się zadość.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

To ja zamieszczę swój przepis na pączki z serka homogenizowanego :)

Pączki z sera
250 g sera homogenizowanego (naturalnego)
1 szkl mąki/mixu
2 jaja
1,5 łyżki cukru
1 łyżeczka sody oczyszczonej

Wszystko dokładnie wymieszać, kłaść łyżką na gorący tłuszcz.

Dałam koncentrat uniwersalny Bezglutenu.

a tu jest pyszne zdjęcie
Ostatnio zmieniony czw 15 lut, 2007 19:40 przez Agniesia, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Agniesia pisze:250 g sera homogenizowanego (naturalnego)
Agniesiu, a jaką konkretnie firmę używasz? bo ja właściwie serka homogenizowanego Asi nie daję.
Ponieważ się dziś użalałam tu nad sobą to muszę się pochwalić, co powiedziało moje dziecko, a mianowicie, że pączki są pyszne :) i Asia była taka szczęśliwa, że gdy dzieci w szkole jadły pączki ona też mogła jeść. I wiem, że dla takich chwil warto się starać.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Serek jest mleczarni "Naramowice" nazywa się serek poznański :) w składzie ma: mleko, śmietanę i kultury bakterii.
Ale chyba u siebie go nie dostaniesz kupić.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRUPCZATKA
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: ndz 02 kwie, 2006 10:19
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: KRUPCZATKA »

Agniesia pisze:KRUPCZATKA, mało precyzyjny ten przepis. Ile dokładnie musi być tego sera? Jak wiadomo opakowanie opakowaniu nierówne :P
Używam serków takich po 200g,na podaną ilość mąki. Wtedy nie dodaję już cukru,bo ciasto wychodzi już słodkie. :)
Chciałabym,żeby mi się chciało,tak jak mi się nie chce...
moniśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: śr 15 lis, 2006 10:54
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: moniśka »

Spróbuję zrobić pączki Krupczatki, synek na pewno bardzo się ucieszy ;)
Monika M. - Mama Damianka chorego na cukrzycę i celiakię...
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Dzisiaj upieklam pierwszy raz paczki. Nigdy nie pieklam nawet glutenowych. Wyszly b. dobre, puszyste. Juliuszowi i mnie smakowaly.
Pieklam wg przepisu Kasi-Mamy.
To jest b. dobry i prosty przepis.
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

kabran pisze:
GosiaM pisze:A czy np. pączki można piec piekarniku? co by z tego wyszło?
Bułeczki drożdżowe, słodkie. Ale to nie to samo... :okulary2:
Kabran, a próbowałaś tego przepisu
http://mojewypieki.blox.pl/2009/02/Pieczone-paczki.html

Polecam, wychodzą również w wersji bezglutenowej. Próbowałam już kilka razy, więc modyfikacja jest powtarzalna :D

Nie wycinam tej dziury w środku pączka, tylko po upieczeniu takich a la bułeczek faszeruję je marmoladą za pomocą szprycy :)

Właściwie weszłam na ten wątek szukając jakiś przepisów. I znalazłam :) Pączusie serowe :)
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
jola
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: wt 03 cze, 2008 12:35
Lokalizacja: bielawa

Post autor: jola »

Robiłam wczoraj pączki wg przepisu KRUPCZATKI (tylko z małą modyfikacją: dodałam 1,5 opakowania Danio i dodatkowo 2 łyżeczki cukru) - wszyszły super a ich przygotowanie zajmuje naprawdę chwilkę :)
Buśka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw 24 wrz, 2009 10:45
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Buśka »

Chcialam być wygodna bo nie lubię sama sobie gotować ale na pączka mialam ochotę więc robiłam pączki z mąki mix B Bread - Mix według przepisu na chleb ktory tam jest zamieszczony, dodałam tylko na 250 g łyżeczkę cukru i zamiesilam w automacie do chleba były super nawet syn powiedzial ze są lepsze niż kupione. Trochę się kleiły do rąk w czasie formowania ale były super. No i prawie zero wysiłku to lubię.
ODPOWIEDZ