Racuszki z jabłkami

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Racuszki z jabłkami

Post autor: Jolka »

Wczoraj zrobiłam racuszki z jabłuszkami dla syna i przyznam sie że nam wszystkim ogromnie smakowały .Podaję przepis tak na oko . Ciasto około szklanki maślanki lub jogurtu lub kwaśnego mleka , 1 jajko ,1 łyżka mąki kukurydzianej 9 bo daje ładny kolor), 1 łyżka mąki ryżowej (bo daje chrupkość) i MIX z glutenexu ( na moje oko między pół a całą szklankę), pół łyżeczki proszku do pieczenia , no i starte jabłka najlepiej kwaskowate ( ja dałam 3 ) .Ciasto zrobić tak jak na naleśniki ale ma być gęściejsze a na końcu dodać jabłka i smażyć na oleju placuszki . Usmazone posypac cukrem pudrem .Pycha .Jabłka całkowicie zlikwidowały smak mąki bezglutenowej .
Przypomniały mi sie tez placuszki z sera .25 dkg sera białego przecisnąć przez praskę lub zmielić dodać 1 jajko , ciut proszku do pieczenia ,i kilka łyżek mąki , wymieszać i smażyć placuszki na rozgrzanym oleju .Też pycha .
Zapomniałabym i do jednych i drugich placków trzeba dodać trochę cukru do smaku .
Mona
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: czw 11 mar, 2004 19:42

Racuszki z jabłkiem

Post autor: Mona »

Racuszki są naprawdę wspaniałe. Nasz syn wszystkie zjadł i wołał jeszcze. :D
Ciocia Pecia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: śr 22 wrz, 2004 15:11
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Ciocia Pecia »

a czy te placuszki wyjda jesli nie dam jajka ?
bo juz wiem ze mleko moge zastapic mieszanka lub woda

moj syenk niestety nie moze wszystkich tych rzeczy :(
Alka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr 11 sie, 2004 12:43

Post autor: Alka »

Ciociu Peciu - bez jajka też wychodzą, tylko trzoszkę gorzej się je smaży. Znaczy się baardzo delikatnie trzeba przewracać. Ja robie takie racuszki z dodatkiem 2 dag drożdży zamiast proszku do pieczenia.
Acha, zapomniałam, że na wodzie je robię :lol:
Ostatnio zmieniony pn 04 paź, 2004 08:48 przez Alka, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrófki
Alka
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

Może twoje dziecko może jeść jajka przepiórcze?? Wtedy mogłabyś nimi zastępować kurze.
A jeśli nie masz to do ciasta spróbuj dodać odrobinę oliwy( oleju0-powinno się lepiej smażyć
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

racuchy

Post autor: Jola-Gabrysia »

Składniki:

mus jabłkowy (można wykorzystać jabłka z kompotu)
mąka kukurydziana
mąka gryczana
mleko kokosowe
oliwa z pestek winogron
Przepis:
mleko kokosowe i mąkę gryczaną oraz kukurydzianą dokładnie wymieszać, dodać mus jabłkowy, dodać tyle mąki kukurydzianej by uzyskać konsystencję trochę gęstszą od normalnych naleśników, dodać trochę oliwy, maksymalnie rozgrzaną patelnię posmarować oliwą i rozgrzać jeszcze bardziej, małą warząchą rozlewać małe racuchy na patelni, smażyć przez ok. minutę, przewrócić na drugą stronę.

sekret dobrego usmażenia tych racuchów leży w rozgrzanej patelni, w zasadzie musi się ona trochę nawet palić, inaczej racuchy rozpadną się
ODPOWIEDZ