Tort urodzinowy

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Tort urodzinowy

Post autor: grawoj »

Witam,
Dzisiaj chciałem podać przepis na tort urodzinowy jaki zrobiliśmy z żoną na 6 urodziny Mateusza. Podstawą tego tortu był biszkopt bezglutenowy (nie pamiętam jakiej firmy).

- 2 budynie śmietankowe
- sok pomarańczowy (my wzieliśmy hortex 2 szklanki)
- śmietana 30% (300 ml)
- cukier puder (100g)

Masę do przełożenia biszkoptu robimy tak jak zwykły budyń. Zamiast mleka używamy soku pomarńczowego. W małej ilości soku miesza się bydyń, reszte soku gotujemy. Następnie do gotującego się soku dodajemy budyń zmieszany z sokiem i całość zagotowujemy.

Wcześniej biszkopt przekrajamy na dwie części, któe nasączamy np herbatą.
Gorący budyń nalewamy na biszopt i przykrywamy drugą warstwą biszkoptu. Możemy na wierzch również położyć, wedle uznania budyń - odstawiamy do wystygnięcia.

Dobrze schłodzoną śmietanę kremową ubijamy z cukrem pudrem na bitą śmietanę.

Cały tort dekorujemy bitą śmietaną, a następnie owocami i tartą czekaladą, oczywiście bezglutenową :D

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Brzmi bardzo ciekawie i wygląda przepysznie. Jeszcze nigdy nie mieszałam budyniu z sokiem. Muszę w najbliższych dniach mojemu dziecku zrobić tort z okazji minionych urodzin i pewnie skorzystam z Waszego przepisu.
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grawoj »

można jeszcze eksperymentować

na biszkopt po układać np cząstki brzoswin, mandarynek z puszki i dopiero nałożyć budyń

pozdrawiam
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

wspaniały-gratulacje <brawo>
zrobię córci taki sam :)
glodomorek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 58
Rejestracja: wt 22 lis, 2011 19:56
Lokalizacja: Wrocław

tort na roczek

Post autor: glodomorek »

Poszukuję przepis na tort bezglutenowy na roczek. Córka niedługo kończy i coś potrzebuję upiec. Je większość rzeczy, ale mocno rozdrobnione lub miękkie (kawałki orzechów, czekolady odpadają). Preferowałabym niezbyt słodki (do tej pory cukru nie jadła w ogóle). Możecie pomóc :?: Przeglądałam Wasze przepisy, ale czy/które nadają się dla maluszka :?:

Dziękuję bardzo za pomoc!
Ostatnio zmieniony czw 29 mar, 2012 18:25 przez glodomorek, łącznie zmieniany 1 raz.
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Na pewno trochę biszkopta bg już spokojnie może zjeść z takiego tortu a kremu nie musisz jej dawać :) Można się pokusić i spróbować zrobić krem budyniowy (budyń gotujesz dosyć gęsty, jak przestygnie dodajesz kostkę masła ucierając mikserem) na mleku modyfikowanym jakie pije mała ale nie wiem jak w smaku będzie no i czy innym gościom zasmakuje :) Można też zrobić biszkopt a na to galaretkę z owocami - wszystko na okrągło do tego wbić świeczkę :) Owoce ułożyć w zabawny kształt np kwiatka itp.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Anula80!

Pieke 2 biszkopty - jeden zwykły, jeden kakaowy tak jak piekłam na zwykłej mące, teraz zastepuję bg.

Ubijam 6 białek z 1 szklanką cukru (może być mniej), osobno mieszam żółtka z łyżeczką octu i 1 łyżeczką proszku do pieczenia. Do ubitych białek wlewam spienione żółtka (spienią sie po połączeniu z octem i proszkiem), potem wsypuję przesiana mąkę (1 szklankę). Tak samo ciemny biszkopt tylko daję mniej mąki i dopełniam kakao.

Ja robię z 1,5 porcji, bo robię na dużej blaszce i po upieczeniu rozcinam na pół, w ten sposób mam 4 placki do przełożenia. Takie ciasto, z tą mąką oczywiście - rwie się, więc robię jeszcze spód - podstawę - kokosankę, ale nie pamiętam przepisu (ubijasz białka z cukrem i dodajesz kokos), znajdziesz w necie. Do przekładania ubijam śmietanę kremówkę z cukrem i dodaje w poszczególne warstwy albo brzoskwinie, można galaretkę, można zetrzeć czekoladę, jeśli tort ma mieć nute czekoladową, orzechy ...
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Brzmi wspaniale. Ciekawe czy mi wyjdzie, bo mam to szczęście, że z reguły wychodzą mi zakalce, jeśli chodzi o b/g. Z glutenem było łatwiej :( Ale nic, trzeba zakasać rękawy i zabrać się do roboty. Dziękuję :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... jhMNxmQBWg

Co prawda, ja dzieliłam mleko po 1/3, ubijałam i wlewałam do środka tężejącą galaretkę rozpuszczoną - chyba w 1 szkl wody (trzeba by spróbować ). Można po kolei wylewać na biszkopt, lub przekładać ...
Ostatnio zmieniony śr 25 wrz, 2013 13:51 przez AndziaMamusia, łącznie zmieniany 3 razy.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Dzisiaj zabieram się za pieczenie biszkoptów, jutro przekładanie, w niedzięlę impra :P . Drugi bezglutenowy tort do przygotowania przede mną :)
lucco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 08 paź, 2013 11:55
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: lucco »

O, a ja będę piec pierwszy raz :)
ODPOWIEDZ