Kruche ciasto

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Kruche ciasto

Post autor: martini »

Pytanie jak w temacie: czy da się zrobić kruche ciasto na bazie mąki bg? Mam obawy, że się nie zlepi tak, jak powinno, mimo dodania masła i jajek.
Macie jakieś doświadczenia?

Kiedyś kupiłam takie gotowe tartaletki, ale nie mam zdania co do ich kruchości, ponieważ zgniotły się na proch z powodu wadliwego załadunku:). No i miały pewnie dodatki typu guma guar itp.
ania_sb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn 29 wrz, 2008 09:55
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: ania_sb »

Oczywiście 15dka masła:pół szklanki cukru pudru:2żółtka i jedno całe jajko:półtorej szklanki mąki bg{MIX}:łyżka śmietany:łyżeczka proszku do pieczenia bg. Wszystko razem najpierw siekam nożem a później ręką wyrabiam. To kruche ciasto stosuje pod sernik,również z tego ciasta robię różne ciasteczka [w zależności dodaje wiórki kokosowe ,ser ,cynamon] to zależy jakie ciasteczka Mati chce jeść <roza>
agotka_dzemik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 09:02
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Post autor: agotka_dzemik »

Ja robię ciasto kruche do placka u mnie się nazywa on "pleśniak" i to jest na spodzie kruchym i robię tak samo jak normalne glutkowe tylko dodaje mąkę kukurydzianą zamiast pszennej i wychodzi super kruche. Ciasta kruche też robię zastępując mąkę pszenną kukurydzianą i wszystkim bardziej smakują moje niż tradycyjne. np. w tym placku jest 2 szkl. mąki kukurydzianej, kostka masła i 3 żółtka bo białko się dodaje potem na wierzch ciasta. I potem do lodówki.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Jesteś boska! Zaplanowałam sobie kruche ciasto na lato, jak już będę mogła jeść pszenicę, a tu się okazuję, że mogę dużo wcześniej:) Nie spodziewałabym się takich efektów po mące innej niż pszenna. Dzięki!
agotka_dzemik
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 56
Rejestracja: wt 09 gru, 2008 09:02
Lokalizacja: Skarżysko-Kam.

Post autor: agotka_dzemik »

I jak tam to ciasto Ci wyszło? Mam nadzieje że dobre.
martini
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 738
Rejestracja: czw 10 wrz, 2009 14:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: martini »

Jeszcze nie było okazji, bo mam ograniczenia jeśli chodzi o jajka:( ale na pewno zrobię na Wielkanoc, bo obiecałam sobie złamać zakaz;) i dam znać!
ODPOWIEDZ