Placuszki z kaszy gryczanej

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Placuszki z kaszy gryczanej

Post autor: olku »

oto jaki przepis znalazłam przed chwilą w propozycjach pani Agnieszki Kręglickiej (z menu na przyjęcie koktajlowe z okazji wizyty Księcia Karola)
muszę koniecznie wypróbować bo chleb BG średnio mnie zachwyca a to może być ciekawą alternatywą.
zastanawiam się czy zwykły twaróg też by się nadał.
Jeśli ktoś wypróbuje - dajcie znać, co wyszło ;)



Placuszki z kaszy gryczanej

250 g palonej kaszy gryczanej

1 cebula

100 g oscypka lub gołki (wędzonego sera z mleka krowiego)

3 jajka

łyżka mąki

sól, pieprz

Kaszę ugotować na sypko w wodzie lub bulionie. Ostudzić. Cebulę zetrzeć na tarce ziemniaczanej i dodać do zimnej kaszy. Całość wymieszać z jajkami, serem pokrojonym w drobną kostkę. Doprawić solą w zależności od tego, jak słony jest ser. Dodać mąkę, sporo pieprzu i wymieszać. Blaszkę wyłożyć papierem do wypieków i wylać na nią dwucentymetrową warstwę masy. Piec ok. 40 min w temp. 160 st. C. Ostudzić, wycinać kółka i używać ich jako spodu do przekąsek koktajlowych.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Zrobiłam wczoraj ten podkład do placuszków. Smaczne były, nie powiem, ale zupełnie się to kupy nie trzymało i nie wiem, jak można by wycinać jakiekolwiek kształty. Może za mało lejące się zrobiłam, ale postępowałam wg przepisu, więc nie mam pojęcia, co było nie tak. Ale w smaku bardzo dobre, tylko forma nie ta. Książę Karol by się obśmiał :D
Ostatnio zmieniony ndz 05 wrz, 2010 12:26 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ