Ciastka z kleiku ryżowego

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kasieńka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: śr 10 maja, 2006 14:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kasieńka »

"kokosanki" zdecydowanie należą do moich ulubionych ciasteczek domowej roboty :lol: Łatwe do zrobienia i tanie przede wszystkim :wink:
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Ja zmodyfikowałam ten przepis.Zawsze robię więcej bazy(ciasta) , wychodzą pycha ciastka a to co zostaje -daję na spód ciasto, na to nakładam dżem ,następna warstwa to jabłka starte na tarce i na wierzch nakładam paski z ciasta.Coś ala kruche ciasto.Jest pyszne.
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Hmm... Brzmi kusząco. Muszę spróbować twojej wersji Salciu. Dzięki za podzielenie się "modyfikacją" przepisu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dorota:)
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 02 cze, 2006 15:44
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Dorota:) »

Przepis super:) BAbcia dowiedziała sie, że jest chora dopiero wczoraj i szukam dla niej przepisów:) :=D>:
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Ja po raz kolejny już robię ciasteczka z przepisu Agniesi w wersji z orzechami, cynamonem i imbirem. Siedzą w piekarniku i pachną!!!! Pięknie! :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Zrobiłam te ciasteczka z przepisu Agniesi z dżemem, ze śliwką i czyste. Wszystkie są przepyszne!! Ze śliwką najlepiej tak, żeby cała była schowana w środku w ciastku wtedy nie jest obeschnięta i jest miękka. Moja córka jest zachwycona. Podoba mi się też to, że robi się je bardzo szybko.

[ Dodano: Sob 18 Lis, 2006 02:38 ]
Patka pisze:hej wszystko pieknie a nie mozna bez jaj ?? Poradzcie cos na zastepstwo :)
Patka, piekłam kiedyś podobne ciasteczka i teraz wiem czemu troszkę się rozwalały - bo nie było jaj!! Nie dawaj całego opakowania kleiku, tylko połowę i możesz dodać szklankę wiórek kokosowych. Spróbuj metodą prób i błędów. Ciasteczka wyrabiaj w kształcie kulek o średnicy do 2 cm i mocno je ściskaj. Moja Asia wtedy też mówiła, że są pyszne.
Kreseczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw 15 lut, 2007 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kreseczka »

ja znam taką wersję bezmlecznych, bezjajecznych, bezglutenowych ciasteczek ryżowych:
1 paczka kleiku ryżowego albo kaszki ryżowej
250 gr margaryny bezmlecznej
1 szklanka cukru (lub mnie - zależy czy ktoś lubi słodkie, czy bardzo słodkie)
cukier waniliowy (może być bez)
1/2 łyżeczki bezglutenowego proszku do pieczenia (może być bez)

Z tych składników wyrobić masę. Masa ta strasznie się klei. Uformować niewielkie kuleczki, ułożyć raczej rzadko (3x5) na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Piec w nagrzanym piekarniku tak z 15-20 min (aż sie lekko! zezłocą). Na zimno pyszne. Można zrobić w kulkach przed pieczeniem małe wgłębienie i włożyć w nie dżem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

trzymajcie kciuki właśnie robię tzn siedzą w piekarniku dałam dżem porzeczkowy domowej roboty na pół i do ciasta dodałam gumę guar ... zobaczymy ale sie boję ... ;)
Kreseczka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw 15 lut, 2007 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kreseczka »

Patka i jak ciastka ?
Obrazek
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

dziewczyny dziękuję :!: wyszły super mimo braku jajek nie rozleciały się nawet te z dżemem, mój mąż stwierdził "kto by pomyslał, że zjem jeszcze w życiu ciastko i popije mlekiem" (sojowym) to był dla mnie największy komplement i smak ciastek bo wyszły superrrrr :!:
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Moja nowa modyfikacja tych ciastek... trochę świąteczna bo z dodatkiem maku :)
efekt można zobaczyć w albumie
Obrazek
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Super pomysł ,moja modyfikacja pokruszone orzechy laskowe .

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 11:34 ]
Następna wersja ciasteczek z kleiku ryżowego-pikantna.
1 kostka tłuszczu
3 jajka
1 paczka kleiku ryżowego
1 paczka wiórek kokosowych
1 paczka ziaren sezamu
1 łyżeczka bezglutenowego proszku do pieczenia-Celiko
sól, zioła według uznania,starty żółty ser
Do miski wsypujemy kleik, wiórki kokosowe, sezam, proszek do pieczenia i wszystko dokładnie mieszamy.
Następnie dodajemy jajka(lub zamiennik jaj), tłuszcz i wszystko dokładnie ugniatamy.
Formujemy kuleczki wielkości orzecha włoskiego, po czym rozpłaszczamy je i układamy na blasze.
Pieczemy w 180 stopniach celcjusza około 10 minut. Po czym wyjmujemy blachę, ciasteczka lekko solimy, posypujemy startym serem i ziolami i wkładamy na chwilę do rozgrzanego piekarnika.
Smacznego.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
ddominisia1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt 29 lip, 2008 17:58
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ddominisia1990 »

ja od bardzo długiego czasu robie te ciasteczka z pierwszego postu na 1. stronie
pycha!polecam!!!!!! :)
Urszula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 02 gru, 2007 15:33
Lokalizacja: Słupca

Kokosanki - wersja bez jajek

Post autor: Urszula »

Ja robię te ciasteczka wg takiego przepisu:

1 paczka kleiku ryżowego
250g margaryny
100g wiórków kokosowych
1 szkl. cukru
2 łyżeczki proszku do pieczenia Celiko
1/2 szkl. mleka kokosowego

Margarynę rozpuszczam i studzę. Sypkie składniki mieszam, wlewam margarynę i mleko kokosowe. Zagniatam ciasto, formuję kulki i piekę ok. 15-20 min. w temp. 200st.C.

Wczoraj na bazie tego przepisu zrobiłam tort - bezmleczny, bezjajeczny i bezglutenowy. Z ciasta upiekłam dwa cienkie krążki, przełożyłam je masą własnego pomysłu:
Kleik ryżowy (60-70g) wsypałam do mleka kokosowego rozrzedzonego wodą (150ml mleka i 100ml wody), starannie wymieszałam. 200g margaryny utarłam z ok. 60g cukru (wedle uznania), dodawałam po łyżce kleik, aż powstała puszysta masa. Można dodać też jakiś aromat.
Na wierzch torcika wylałam tężejącą galaretkę własnej roboty: nektar wiśniowy plus żelatyna (ważne, żeby galaretka była kwaskowata - wtedy tort nie będzie mdły).
Wszystkim ten mój tort bardzo smakował, nawet "wszystkożernym" gościom ;)
Shima
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn 02 mar, 2009 13:35
Lokalizacja: Zduńska Wola

Post autor: Shima »

Agniesia pisze: Można jeszcze zamiast szklanki kleiku dodać szklankę wirków kokosowych :mrgreen:
I tak właśnie zrobiłam :)
Wyszły super i do tego pieczone w prodiżu :D
Córka sie zajada.
Córka na diecie bezglutenowej-początki
ODPOWIEDZ