Rogaliki serowe z marmoladą różaną

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Rogaliki serowe z marmoladą różaną

Post autor: Justyna1982 »

Rogaliki serowe z marmoladą różaną

Składniki:
20 dag mąki mix (ja dałam mix pierogowo naleśnikiowy PKU z bezglutenu
5 dag mąki kukurydzianej
25 dag białego sera
25 dag margaryny
1 jajko
marmolada różana (ja miałam domową :) a jak ze sklepu to wiadomo z pewnego źródła)

Ser zmielić (mój sposób to przecisnąć przez praskę do ziemniaków - mniej zmywania), dodać mąki, margarynę i połowę roztrzepanego jajka. Zagnieść ciasto jak na pierogi. Rozwałkować podsypując blat i wałek mąką kukurydzianą. Można wykrawać kwadraty 7x7 cm. Na środek każdego marmolada i zwijać rogaliki. Ja wymyśliłam, ze szybciej będzie praską do pierogów :) Wycinałam kółeczka i zgniatałam jak pierogi. Każde ciastko posmarować resztą jajka. Piec w gorącym piekarniku (ok 180 st.) ok. 20 min - do zrumienienia. Jak ktoś lubi bardzo słodkie to można je po ostygnięciu polukrować. U nas jednak zanim całkiem ostygną znikają z talerza :)
Smacznego
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
elevinka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: śr 21 lis, 2007 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elevinka86 »

Bardzo fajny przepis:)
Ale tak sobie myślę, czy uważasz że można by zrobić z tego po prostu ciastka bez marmolady?
Chyba spróbuję zrobić takie serowe ciasteczka:P
Chwytaj dzień :)))
nawet ten na diecie :P

Obrazek
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Moim zdaniem można bez marmolady ale wtedy same ciastka będą nic nie słodkie. Wtedy dwa wyjścia albo spróbować dać cukier do samego ciasta (masy), bow przepisie go nie ma albo polukrować. Może posmarować nutellą? Czytałam, że nie ma glutenu.
Ostatnio zmieniony pt 03 gru, 2010 21:15 przez Justyna1982, łącznie zmieniany 1 raz.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
elevinka86
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: śr 21 lis, 2007 16:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: elevinka86 »

No faktycznie nie zauważyłam braku cukru w przepisie:) ale można by dodać cukru waniliowego, moim zdaniem pasuje do białego sera:) jak coś wypróbuje to dam znać czy coś wyszło:D
Chwytaj dzień :)))
nawet ten na diecie :P

Obrazek
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

Marmoladę różaną ( jak również inne w smaku) produkuje Stovit - w składzie nie ma nic podejrzanego, chyba tylko aromat. Dzwoniłam do technologa produkcji i zapewniała mnie pani,że mogę ich marmoladę traktować jak bezglutenową. Stosujemy ją prawie od roku w naszej kuchni. Polecam
ODPOWIEDZ