Soda oczyszczona

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Soda oczyszczona

Post autor: PUMA »

W większości wypieków dla będących na diecie bezglutenowej i bezmlecznej jest ujmowana soda oczyszczona. Nie mogę dostać sody bezglutenowej i bezmlecznej. Pojawiły się teraz informacje "produkt może zawierać śladowe ilości mleka, pszenicy" itd. Niby dobrze dla nas, że w ogóle pojawiła się informacja, ale źle, ponieważ nie mogę dostać "pewnej" sody. Może ktoś zna taką, proszę o informację...
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Soda oczyszczona

Post autor: titrant »

PUMA pisze:W większości wypieków dla będących na diecie bezglutenowej i bezmlecznej jest ujmowana soda oczyszczona. Nie mogę dostać sody bezglutenowej i bezmlecznej. Pojawiły się teraz informacje "produkt może zawierać śladowe ilości mleka, pszenicy" itd. Niby dobrze dla nas, że w ogóle pojawiła się informacja, ale źle, ponieważ nie mogę dostać "pewnej" sody. Może ktoś zna taką, proszę o informację...
Hehe, swego czasu kupowałem sodę oczyszczoną Cykorii, bo jako jedna z nielicznych w sklepie nie miała wzmianki o alergenach. A tu pewnego dnia obok tej, którą kupowałem, pojawiła się nowa, w nowym fasonie opakowania i już mogąca zawierać śladowe ilości. Teraz używam (głównie do mycia naczyń) sody oczyszczonej dr. Oetkera. Nie ma wzmianki o alergenach.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
PUMA
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 247
Rejestracja: pt 12 lis, 2010 10:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: PUMA »

No więc, ja też kupowałam w sklepie ze zdrową żywnością sodę Cykorii. Ale też inne nie miały tej uwagi. A teraz Gellwe, dr Oetker, Stilla Dolce...też. Dobry pomysł z tym myciem...Juz miałam ją "wyciepnąć" do kosza... Zatem teraz możemy ogłosić motto BG: "Czytaj etykiety a doweisz się, że nic nie możesz jeść..." :P
http://blog-alergia.bloog.pl
KUKURYDZA
NERKOWCE
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

E, ja jednak cały czas jestem zdania, że taka klauzula nie jest czymś, co powinno nas powstrzymać przed stosowaniem produktu. To jest naprawdę w większości asekuracja producenta, nie można popadać w paranoję.
Obrazek
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Ja tam wolę przesadzić z ostrożnością niż niedosadzić i popaść w niegdysiejsze otępienie, które już zostawiło trwałe ślady.

Jeżeli na opakowaniu nie ma ostrzeżenia, są dwie możliwości: albo producent ma nas gdzieś i ryzyko jest, albo rzeczywiście nie ma ryzyka. Jakby większa szansa, że tego ryzyka rzeczywiście nie ma.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
TataOli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn 01 gru, 2008 15:49
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: TataOli »

To ta soda powinna się nazywać nieoczyszczona. :diabelek: :P
Ja taki napis-"pupochron" traktuję tak jakby było napisane: może zawierać piasek, opiłki metalu, włosy łonowe - może, ale najprawdopodobniej nie zawiera.
W przypadku sody to już całkowita bzdura - przecież to jest związek chemiczny który jest wytwarzany z minerałów, a nie z jedzenia.

Wesołych :mikolaj:
Nie każdy chłop z widłami to Neptun.
dentysta Gliwice
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Tak, ale co, jeśli sodę sypią do torebek np. na tych samych liniach, na których sypią kaszę mannę czy inną mąkę, a w ramach oszczędności ograniczają mycie do minimum?
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Nie wiem gdzie podpiąć, więc przylepię tu.

To tak przy okazji asekuracji producentów i jak to te ostrzeżenia odzwierciedlają rzeczywistość :P. Proszkowi kończyła się data ważności z końcem 2011 r. Może nowa produkcja ma już poprawiony napis?

Obrazek
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Soda

Post autor: idealna81 »

To nie ma sody bezglutenowej w ogóle ?
A ja potrzebuje sody na piątek,bo chce upiec pierniczki świąteczne :(
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

idealna81, to jest informacja ze strony Dr Oetker.
Po weryfikacji naszych produktów uznano, że bez glutenu i śladowych ich ilości są następujące produkty:
· Aromaty w płynie
· Żelatyna 10 g, 20 g, 50 g
· Soda oczyszczona
· Kwas cytrynowy
· Barwniki w żelu
· Drożdże instant
· Produkty mleczne z wyłączeniem Deli Kaszka
Awatar użytkownika
idealna81
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: czw 29 paź, 2009 23:34
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: idealna81 »

Anula80 pisze:idealna81, to jest informacja ze strony Dr Oetker.
Po weryfikacji naszych produktów uznano, że bez glutenu i śladowych ich ilości są następujące produkty:
· Aromaty w płynie
· Żelatyna 10 g, 20 g, 50 g
· Soda oczyszczona
· Kwas cytrynowy
· Barwniki w żelu
· Drożdże instant
· Produkty mleczne z wyłączeniem Deli Kaszka
Dziękuje za informacje :)
ODPOWIEDZ