Gotowe suche wafle.

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Gotowe suche wafle.

Post autor: salcia »

Kupiłam Monice suche wafle i zastanawiam się co mam z nich zrobić??Kupiłam też nutellę,ale nie mam pojęcia czy mogę posmarować te wafle nią?Doradźcie,co z tym fantem:)
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Oto przepis na masę:
4 łyżki kakao
30 dag cukru(można mniej trochę)
10 dag masła
1/2 szklanki mleka
można posiekane orzechy, ale bez nich też pycha

mleko+cukier+kakao-zagotować, potem dodać do tego masło i mieszać(najlepiej garczek wstawić do zlewu z zimną wodą i mieszać drewnianą łyżką). Masa nie jest gęsta, należy ją rozlewać na wafle, rozsmarowywać, nakładać następny itd. Ja na jedną warstwę dodaję jakiś dżem lub marmoladę. Tej masy może być za dużo na te wafle , ja robię jednocześnie glutenowe dla reszty rodziny, możesz spróbować z połowy składników. Gotowy wafel powinien sobie spokojnie poleżeć,owinięty np. folią i przygnieciony np. garnkiem czy deską. Naklepszy jest po paru godzinach, ale trudno tyle wytrzymać. Życzę smacznego
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Chyba mleko skondensowane jest bezglutenowe :mrgreen:

1 puszka słodzonego mleka skondensowanego

Mleko w puszce gotujemy przez 2 godziny na małym ogniu w garnku z wodą (puszka musi być przykryte wodą, więc trzeba jej od czasu do czasu dolewać, gdy wyparuje). Po 2 godzinach wyciągamy puszkę i czekamy ok. 15 minut - dotąd, aż puszki będą na tyle zimne, że będzie można otworzyć nie parząc rąk. Nie wolno otwierać odrazy bo wybuchnie.
Wafel układamy na dużej desce do krojenia, smarujemy 2-3 łyżkami kajmaku (jest na tyle zgęstniały, że nie powinien spływać), potem następny wafel, kajmak itd. Na koniec zawijamy wafle w folie i przygniatamy czymś ciężkim, tak pozostawiamy na kilkanaście godzin, najlepiej całą noc.
Obrazek
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

A może ktoś zna przepis na krem do wafli b/glutenu i b/mleka :?:
Awatar użytkownika
Beata Bylina
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: wt 31 sie, 2004 14:42
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Beata Bylina »

Bez mleka,bez glutenu,kakao,cytrusów,truskawek i poziomek.
Ja również będę wdzięczna :!:
Beata
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Dziewczyny ale macie wymagania, bez tego wszystkiego co wymieniłyscie to chyba tylko wafle posmarowane dżemem :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

wafle orzechowe

Post autor: Jola-Gabrysia »

Składniki : 25 dag masła, 1 łyżka cukru pudru, 2 paczki cukru waniliowego, 1 żółtko, 5 dkg orzechów lub migdałów, 2 łyżki kakao, 1 paczka wafli
Orzechy lub migdały drobno siekamy. Wszystkie pozostałe składniki łączymy i ucieramy mikserem na jednolitą masę. Mieszamy z orzechami. Masą smarujemy kolejno wafle, przykrywając następnym. Zawijamy torcik w papier i przyciskamy, np. słownikiem lub tomem encyklopedii. Po 2 - 3 godz. można pokroić na kawałki.
ODPOWIEDZ