tort bezglutenowy i bezmleczny dla dwulatka Prosze o pomoc

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

tort bezglutenowy i bezmleczny dla dwulatka Prosze o pomoc

Post autor: mamakubusia »

Witam.wiem ze jest sporotematow na temat tortow ale ja szukam przepisu na urodziny dwulatka. Bezglutenowy i bezmleczny. smak dowolny(moze z wyjątkiem orzechow, maku). Jezeli ktos ma dobry przepis to bardzo prosze o pomoc.
urodzinki w Lutym :D
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

jak mój była mały to też był dodatkowo bezmleczny i to na forum znalazłam parę fajnych przepisów - poszukaj na pewno coś dla siebie znajdziesz....
Asia
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

ja z tego wątku chyba brałam:

viewtopic.php?t=956

ale cały ten dział CIASTA SŁODKIE przekopałam bardzo dokładnie i coś znalazłam. Powodzenia :)
Asia
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Bioszkopt na tort robię tak:
-4jajka
-3/4szkl cukru
-1szkl mixu bezglutenowego
-1płaska łyżeczka proszku do pieczenia bg
Białka oddzielamy od żółtek.Ucieram białka na sztywną pianę dodaję cukier i znów ubijam na sztywno.Potem żółtka i delikatnie miksuję i na koniec mix wymieszany z proszkiem do pieczenia.Wlewam do tortownicy i piekę ok.25-30min.w temp.175*C.
Można dodać kakao i będzie czekoladowy albo jeśli tort ma być owocowy można odsypać 2-3łyżki mixu i dodać na to miejsce kisiel np.truskawkowy(ciasto będzie lekko różowe).
Krem proponuję taki:
-2budynie śmietankowe(ale czy nie ma w nim mleka?nie wiem.można zastąpić waniliowym)
-6łyżek cukru
-3szkl wody
-1kostka margaryny
-2żółtka
-1galaretka np.truskawkowa
Budyń ugotować na wodzie z cukrem.Na gotujący budyń wsypać sypką galaretkę i zagotować.Margarynę utrzeć z żółtkami i dodawać zimny budyń.
Biszkopt można przekroić albo upiec dwa,nasączyć (około 0,5szkl wody przegotowanej zimnej+4łyżeczki cukru+odrobina kwasku cytrynowego lub soku z cytryny)i smarować kremem.
Ozdobić wierzch owocami lub galaretką.
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

Dziekuje bardzo za przepis i wskazowki wieczorem siąde i poszukam, juz znalazlam fajny przepis z sokow kubus. ale jeszcze poszukam. chcialabym zeby ten tort był rownie pyszny jak ten normalny :D

jezeli ktos ma jeszcze jakies propozycje to bardzo prosze.Będe bardzo wdzięczna.
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

Ja robię biszkopt ze zwykłego przepisu używając pół na pół mąkę kukurydzianą i skrobię ziemniaczaną. Świetny jest biszkopt tzw. "rzucany", bez proszku do pieczenia. Zamiast kremu można dać np. mus jabłkowy, agrestowy, itp.
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

sunshine pisze:Świetny jest biszkopt tzw. "rzucany", bez proszku do pieczenia.
PRZEPIS??!!
ckni mi się za ciastem niedrożdżowym, niekruchym (takie mi wychodzą i bez przepisu), tylko właśnie takim tortowo-biszkoptowo-ciastowym, i BEZ PROSZKU. A w biszkopcie już jest o wiele mniejsze pole do improwizacji (jak mi się wydaje).
Będę wdzięczna za w miarę szczegółowy przepis, bo doświadczenie w ciastach mam minimalne, piec zaczęłam niedawno, od wypieków bezglutenowych, więc informacje, że "tak jak zwykłe ciasto" mogą mi nie wystarczyć :)
Z góry pięknie dziękuję!
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

Wystarczy wpisać w google ;)
Oryginał http://mojewypieki.blox.pl/2009/06/Bisz ... is-II.html
Moje wykonanie bezglutenowe http://demonkikuchenne.blox.pl/2011/10/ ... dowym.html
Życzę udanych wypieków :)
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

jest boski, pięknie dziękuję :)
moja mama jest mistrzynią tradycyjnych wypieków, już jej wysłałam link z zamówieniem na tort :>
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

Ktoś jeszcze ma pomysł na mase-krem do tortu. Zawsze robielam smietanowe torty ale Mały nie moze mleka wiec....?moze ktos ma jakis sprawdzony przepis?
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

Może wykorzystaj mleko kokosowe?
Jeli
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 312
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 13:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jeli »

mamakubusia,

mleko krowie zamienić na mleko np ; ryżowe , migdałowe , lub kokosowe ( to ostatnie jest najtłuściejsze i ma zdecydowany posmak kokosowy ) baza do wszelkich kremów i galaretek typu ptasie mleczko .
Można masę owocową na bazie musu stabilizowana kisielem lub budyniem .
Mój ostatni wyczyn choć już proporcji nie pamiętam dokładnie uzyskałam szklankę kremu czekoladowego na ilość ciasta z 200gr maki bz . Skromnie na przełożenia ciasta starczyło . 200mg mleka migdałowego , 2 łyżeczki maizeny , 1 maki ziemniaczanej , ( lub odwrotnie )kosteczka czekolady dozwolonej gorzkiej , ( jak małe kosteczki to dwie ) , jedno żółtko p przepiórcze ( niekoniecznie ) wanilia . jeśli możecie masło to w ogóle nie ma sprawy , robisz na bazie zastępczego mleka krem jak do kremówek do tego ciasto ucierane żółciutkie , lub czekoladowe , kakaowe , jedna warstwę można dżemem posmarować lub rozgotowanymi daktylami. Skromniejsza wersja takich kremików do tortu - na bazie kleiku ryżowego lub kukurydzianego lub jaglanego a dodatki do wyboru do koloru zgodnie z kolorem kleiku mam sprawdzone kukurydziany, jaglany ładnie się łączy z żółtymi owocami, kremy na bazie kisielu każdy kolor owoców wytrzymują , mleko najgorzej wygląda w połączeniu z czarna porzeczka , ładnie malina , wiśnia truskawka i inne żółte łącznie z dynia :). Zawsze można przełożyć galaretka ba bazie owoców , sprawdzić które należy zagotować by nie było zupy żelatynowej ;)
Ostatnio zmieniony czw 01 gru, 2011 11:18 przez Jeli, łącznie zmieniany 2 razy.
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Czy ktoś praktykuje ten rzucany biszkopt?
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Magdula82 pisze:Czy ktoś praktykuje ten rzucany biszkopt?
moja mama kilka razy dla mnie piekła i kilka razy z sukcesem. czasem jako "piegusa" z makiem, czasem z kakao, czasem zwyczajny - zawsze super.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Nowy pomysł na krem do tortu. A właściwie dwa pomysły, oba sprawdziłam i są genialne!!!

- http://smakoterapia.blogspot.com/2012/0 ... lanej.html
- http://smakoterapia.blogspot.com/2012/0 ... hudza.html
Czyli właściwie można zrobić dowolny smak, jaki się zechce, zależy tylko od tego, co nam wolno i co mamy w domu.

I jeszcze Krem z awokado i karobu:
1 szt. awokado (obrany, odpestkowany dojrzały owoc),
1 czubata łyżka karobu (albo dobrego kakao w proszku)
2 łyżki mascarpone albo 2 łyżki masła kokosowego,
1 łyżeczka ksylitolu.
Zmiksować wszystko na gładko i jeść.
Można dodać siekane orzechy, wiórki kokosowe, płatki migdałowe, albo krojone bakalie, ale bez dodatków też jest doskonale.

Krem z awokado wbrew pozorom naprawdę jest pyszny!!! I można go zrobić w większej ilości, bo smakuje super i nie da się go nie wyjadać z miseczki :)!

Ale z kaszy jaglanej do tortu chyba jeszcze lepszy, bo sztywniejszy, na zimno troszkę zastyga. Na wszelki wypadek sugerowałabym najpierw zrobić próbę generalną, żeby się przekonać co i jak. Smacznego :)
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
ODPOWIEDZ