Jabłecznik

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jabłecznik

Post autor: Monisiaczka »

JABŁECZNIK

Składniki:
400g mąki bezglutenowej
120g cukru pudru
250g margaryny
4 jajka
15g proszku do pieczenia
1 łyżeczka mielonego cynamonu
20g orzechów włoskich
1kg jabłek
2 łyżki mąki ryżowej do oprószenia formy
10g rodzynek
150g cukru
tłuszcz do wysmarowania formy

Wykonanie:
1. Mąkę bezglutenową wsypać do miski.Dodać cukier puder, proszek do pieczenia, pokrojoną na kawałki miękką margarynę oraz żółtka.Wyrobić gładkie ciasto, po czym wstawić na 30 minut do lodówki.
2. Blachę wysmarować tłuszczem i oprószyć mąką ryżową.Jabłka umyć, obrać i zetrzeć na tarce o dużych oczkach.Orzechy włoskie grubo pokroić.
3. Ciasto wyjąć z lodówki.1/3 wstawić do zamrażarki (aby później lepiej się ścierało na tarce). Pozostałe ciasto rozłożyć rękami na blasze i wyłożyć na nie odciśnięte z nadmiaru soku starte jabłka.Owoce posypać sparzonymi rodzynkami, orzechami oraz cynamonem.
4. Białka ze 150g cukru ubić na sztywną pianę i wyłożyć na jabłka.Pozostałe ciasto zetrzeć na tarce o dużych oczkach i posypać nim pianę.Jabłecznik wstawić do rozgrzanego piekarnika.Piec ok. 45 min. w temperaturze 180 stopni C.Wypiek zostawić do ostygnięcia, a następnie pokroić na kawałki.
Ostatnio zmieniony wt 25 wrz, 2012 13:19 przez Monisiaczka, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
MONIKA SZYMAJDA
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 01 sie, 2011 18:40
Lokalizacja: GRUDZIADZ

Re: Jabłecznik

Post autor: MONIKA SZYMAJDA »

Jakiej mąki użyłaś,bo ja mąki biszkoptowej i wyszedł mi bardzo kruchy ;) Ale jabłecznik wyszedł mi przepyszny :P Chwila moment i ciasto znikło ze stołu :D przyznam ze z pieczeniem jestem u mnie cięzko :)
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Jabłecznik

Post autor: Monisiaczka »

Użyłam Ekstra uniwersalnego koncentratu mąki firmy Bezgluten.Cieszę się, że smakowało:)
ODPOWIEDZ