Ciasto gryczane z owocami

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mama_Hani
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 17 maja, 2012 21:41
Lokalizacja: Jarosław

Ciasto gryczane z owocami

Post autor: Mama_Hani »

Na jednym z blogów znalazłam przepis na pyszne ciasto z mąki gryczanej. odrobinkę zmodyfikowałam przepis i wyszło coś przepysznego. Naprawdę warto
CIASTO
180 g masła
150 g brązowego cukru * oczywiście może być biały
210 g maki gryczanej - ja dałam 180g maki gryczanej i 30 g zmielonych orzechów włoskich i dodatkowo łyżeczkę kakao
skórka z 1 cytryny
4 jajka
1 łyżeczka proszku
1/3 łyżeczki soli
3 łyżeczki miodu gryczanego - jadałam dwie łyżeczki innego miodu, ciasto i tak było dość słodkie więc pewnie miód można pominąć
3 nektarynki albo inne owoce - ja robiłam z jabłkami

Ubic pianę z białek z solą i na chwilke odstawić ( albo ubić ja na końcu)Masło utrzeć z cukrem na białą puszystą masę, dodać skórkę z cytryny, dodawać po jednym żółtku i po każdym miksować przez chwilkę. Potem dodawać po łyżce mąki z proszkiem. N koniec wmieszać piane ubitą z białek. Przełożyć do blachy wyłożonej papierem. Na wierzchu ułożyć owoce pokrojone w plasterki. Piec ok 50 min w 170 stopnia

Dodatkowo
3/4 szklanki posiekanych orzechów
4 łyżki słodkiej śmietanki
4 łyżki miodu gryczanego
2 łyżki soku z cytryny
1 łyżka masła
Orzechy podprażyć na patelni, jak zaczną się rumienić dodać miód, śmietankę, masło i sok z cytryny, Gotować kilka minut aż zgęstnieje i wylać na wystudzone ciasto.

Ja pominęłam ten dodatek , ciasto i bez niego jest wg mnie przepyszne, lekko wilgotne i jak dla mnie ma lekko kawowy posmak, chociaż kawy w nim nie było. Następnym razem pewnie dodam troszkę
ODPOWIEDZ