Mazurek różany, bardzo prosty

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Mazurek różany, bardzo prosty

Post autor: Sheep »

Podaję przepis na mazurek różany, zaczerpnięty z magazynu Kuchnia (link do przepisu).
Można go zrobić i bez róży, jeśli się nie uda dostać, choć traci nieco na smaku wtedy.

3 jajka
1 szklanka cukru (następnym razem dałabym powiedzmy 3 łyżki cukru, bo wyszedł straaaasznie słodki. Może by się i dało zastąpić cukier kilkoma łyżkami syropu z agawy?)
2 łyżki konfitury z róży
120 g zmielonych migdałów
60 g tartej bułki bg
masło do smarowania papieru

Sposób przygotowania:

Jajka ucieramy z cukrem i konfiturą z róży, dodajemy zmielone migdały i przesianą bułkę tartą, całość dokładnie mieszamy. Masę rozsmarowujemy na blasze wyłożonej pergaminem natłuszczonym masłem, wstawiamy na 20-30 minut do piekarnika nagrzanego do 180°C i lekko zapiekamy, po czym odwracamy blachę, papier delikatnie zwilżamy wodą i zdejmujemy ciasto.
W ten sposób mazurek ląduje płaskim spodem do góry i łatwiej dekorować. Dekoracja i polewanie dowolne. Ja polałam go po wierzchu masą kajmakową w połowie, a w połowie masą cytrynową (ze słoika, tak zwany lemon curd, bo nie miałam czasu robić domowego) i udekorowałam migdałami, daktylami i kandyzowanymi owockami. Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ