Trójkolorowa pianka zebra

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Anna Mama Szymona
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: pt 13 lis, 2009 12:19
Lokalizacja: łódź

Trójkolorowa pianka zebra

Post autor: Anna Mama Szymona »

Właśnie znalazłam taki przepis i bardzo mi się spodobał http://magda-kucharzy.blogspot.com/2013 ... zebra.html

Składniki:
- puszka mleka skondensowanego niesłodzonego
- 3 galaretki w różnych smakach i kolorach
- 3 szklanki wody
- tabliczka białej czekolady

Galaretki rozpuścić w osobnych miseczkach, każdą w szklance wrzącej wody. Odstawić do przestudzenia. Mleko skondensowane dobrze schłodzić (można umieścić na chwilę w zamrażalniku), następnie ubić mikserem na pianę. Pianę podzielić na 3 równe części, dodać chłodną, ale wciąż płynną galaretkę, zmiksować. Tortownicę o średnicy 22 cm wyłożyć papierem do pieczenia. Na środek wylać 3 łyżki pierwszego koloru, następnie na to trzy łyżki drugiego koloru i trzy łyżki trzeciego. Nakładać masy w ten sposób aż do ich wykończenia. Wstawić do lodówki aż do ścięcia.
Świetnie smakuje z wiórkami albo z polewą z białej czekolady (należy pamiętać, by wystudzić ją przed polaniem pianki).
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

Chętnie wypróbuje, fajny deser na ciepłe dni.
Margarida
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz 01 gru, 2013 09:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Margarida »

Dziękuję! Dawno temu poszukiwałam czegoś na ten kształt... Dziś mam namiar ugotować za przepisem) Chociaż już jest zimmmmmno :039:
Powodzenia!
_______________________________________
Ostatnio zmieniony ndz 01 gru, 2013 09:43 przez Margarida, łącznie zmieniany 5 razy.
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Trójkolorowa pianka zebra

Post autor: Monisiaczka »

Deser wydaje się pyszny.Takie mleko skondensowane można?
gnieka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 84
Rejestracja: pn 27 sty, 2014 18:07

Re: Trójkolorowa pianka zebra

Post autor: gnieka »

Właśnie naszło mnie na małe co nie co :D i znalazłam ten przepis :D fenomenalne :053: pewnie latem smakuje lepiej,ale nie mogłam się oprzeć ;) mąż kupił mleko zagęszczone zamiast skondensowanego-twierdzi,że to samo(a z szefem kuchni nie zamierzam dyskutować),więc zrobiłam na tym co miałam,w składzie samo mleko tłuste i E-coś tam.genialne!właśnie zjedliśmy jutrzejszy podwieczorek dla syna i jego kolegów :D
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Re: Trójkolorowa pianka zebra

Post autor: alva_alva »

Zrobiłam dziś z zagęszczonego, wyszło bardzo dobre, z tym, że ja robiłam z galaretek bez cukru CELIKO i one jednak mają nieco słabszy smak. Następnym razem dodam nieco soku z cytryny, aby smak był bardziej wyrazisty.
ODPOWIEDZ