Jak przechowywać ciasta/ciasteczka itp.

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorkub
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 130
Rejestracja: sob 20 kwie, 2013 17:20
Lokalizacja: Podkarpackie

Jak przechowywać ciasta/ciasteczka itp.

Post autor: dorkub »

Mam taki problem, że jestem jedynym bezglutenowcem w domu. I jeśli mam ochotę na coś słodkiego i własnoręcznego, to pojawia się problem - sama nie dam rady zjeść całej blachy ciasta, więc co zrobić z resztą? Ciasta, pierogi da się zamrozić, ale co zrobić z całkiem przygotowanym wypiekiem? Próbuję zmniejszać porcje składników, ale wówczas placki nie zawsze wychodzą albo składnika nie dam rady za bardzo zmniejszyć. Chyba że macie jakieś przepisy na bardzo małe porcje, to będę wdzięczna :)
Awatar użytkownika
uniaczek
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 507
Rejestracja: sob 19 sty, 2013 17:25
Lokalizacja: Gniezno

Post autor: uniaczek »

U nas tylko syn jest celiakiem, ale wszyscy jemy wyłącznie bezglutenowe ciast i ciasteczka. Od roku nie upiekłam ani nie kupiłam glutenowego.........Rogaliki i ciastka drożdżowe typu ślimaczki świetnie nadają się do zamrażania
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

U nas jest pół na pół czyli 2 osoby bg a 2 "normalne " jak piekę to tylko bg i smakuje każdemu minus cena. Jak goście przychodzą to też mają tylko bg bo co zrobię z ciastem glutenowym jak oni pójdą dam na wynos? Wiele ciast można mrozić. Pierogi można odsmażyć. Ciastka kruche przechowywać w puszce. Jedynie z ciastem tortowym problem bo krem chyba nie nadaje się do mrożenia, Bitą śmietanę można mrozić.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Rosinska1988
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 18 kwie, 2014 09:36

Re: Jak przechowywać ciasta/ciasteczka itp.

Post autor: Rosinska1988 »

Wiesz co, ja z przepisu daję wszystkiego po 1/4 dzięki czemu nie mam problemu. Oczywiscie codziennie nie piekę, córka je przysmaki raz w tygodniu:)
ODPOWIEDZ