Szukam przepisu na tort!

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lubiejesc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt 15 kwie, 2014 12:51

Szukam przepisu na tort!

Post autor: lubiejesc »

Szukam przepisu na tort dla dziecka bezglutenu. Pomóżcie!
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Szukam przepisu na tort!

Post autor: Anula80 »

Na czwarte urodziny mojego syna (pierwsze bezglutenowe) zrobiłam ciasto marchewkowe, przełożyłam kremem z bitej śmietany z mascarpone, boki i wierzch też tym kremem posmarowałam, polałam roztopioną czekoladą. Wyglądało ładnie, wszystkim smakowało
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam przepisu na tort!

Post autor: monisiak81 »

Ja zawsze korzystam z przepisu na biszkopt "puchatek" (chyba Małgosi przepis, ale głowy nie dam uciąć) do tego ubijam śmietanę 30-36% piątnicy +100g cukru w przeliczeniu na 1000g śmietany. Jak nie taki ,... to po prostu ucieram zwykły krem z masła z ubitymi jajami i cukrem.
A jak małe dziecię i nie może np. też nabiału, to po prostu biszkopt + galaretka i ew. owoce, lub biszkopt+ jakiś dżemik lub biszkopt + domowy budyń (jak nie ze zwykłego mleka to są też o obniżonej zaw. laktozy* ja takie kupuję w Simply) dla dziecka wszystko co zrobisz sama jest piękne :) wystarczy mała inwencja twórcza lub zaproszenie szkraba do kuchni :) niech ci po prostu pomiesza łyżkę mąki w misce a zobaczysz jak się będzie cieszyć :) (tak jak mówię, zależy jak małe dziecko)
ODPOWIEDZ