Quicha jaglana ze szpinakiem i serem pleśniowym

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8117
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Quicha jaglana ze szpinakiem i serem pleśniowym

Post autor: Leeloo »

*wszystko można zmienić, dobrać wg swoich upodobań, podaję przykład g:)

Składniki:
1,5 szklanki ugotowanej kaszy jaglanej (jak ugotować kaszę przeczytasz tutaj. Jeśli wiemy, że zużyjemy kaszy tylko do potraw wytrawnych – możemy posolić wodę lub gotować na bulionie. Ja zawsze gotuję w większej ilości, przynajmniej szklankę suchej kaszy sauté, bo stosuję ją przez 2-3 dni do różnych potraw, też na słodkie śniadania np.)
2-3 jajka
2-3 łyżki mąki, np. jaglanej, gryczanej, kukurydzianej, owsianej – można pominąć, ciasto też wyjdzie, będzie tylko bardziej „kaszowe”
przyprawy: sos sojowy, sól, pieprz lub czarnuszka mielona, oregano, papryka, kolendra (to mój ulubiony zestaw, ale można dać cokolwiek, kierując się własnymi upodobaniami lub zawartością kuchennej szafki – ważne by dobrze doprawić, bo kasza sama w sobie jest dość jałowa)
kostka sera pleśniowego 100 g (używam blue z biedronki, jak ktoś lubi bardziej ostre polecam gorgonzolę, jeśli nie tolerujecie sera pleśniowego można go zastąpić camembertem lub fetą, a dla niejedzących serów – mlekiem kokosowym)
opakowanie szpinaku np. baby – 150 g
kilka suszonych pomidorów pokrojonych w małe kawałki (u mnie tradycyjnie w zalewie z oleju dyniowego i czosnku)
1 mała cukinia- opcjonalnie
1 mały jogurt, np. grecki

Przygotowanie:

Na patelnię z odrobiną masła lub wody wrzucamy umyty szpinak, chwile trzymamy na małym ogniu, aż zwiędnie, dodajemy suszony czosnek (lub podsmażamy ząbek drobno pokrojony) i odstawiamy.
Kaszę, 1 jajko, mąkę i przyprawy mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Można zblendować, będzie bardziej „ciastowe”.
Wykładamy masę na naczynie do tarty – jeśli nie macie silikonowego, należy wysmarować je tłuszczem.
Na ciasto nakładany plasterki obranej cukinii (jeśli mamy ochotę, możemy je wcześniej zgrillować, ale nie jest to konieczne), solimy.
Wrzucamy na to szpinak, układamy suszone pomidory i pokruszony na kawałki ser pleśniowy (jeśli nie jemy serów, do szpinaku można dodać 1-2 łyżki śmietanki z mleka kokosowego (ta gęsta warstwa, która tworzy się na mleku przetrzymywanym w lodówce).
Jogurt mieszamy z roztrzepanym jajkiem lub dwoma (jeśli mamy małe) i wylewamy równomiernie na ciasto.
Pieczemy ok. 20-30 minut w piekarniku nagrzanym do 170 stopni.

**Uważajmy żeby nie spalić wierzchu – można w trakcie przykryć tartę folią lub papierem do pieczenia



źródło:
http://zdrowozakrecona.blogspot.com/201 ... serem.html
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Quicha jaglana ze szpinakiem i serem pleśniowym

Post autor: Anula80 »

Mniam mniam, zawsze mi smaka zarobisz :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ