Placuszki cebulowe - Onion Bhaji

Wszystko co z ciastem związane, a chlebem się nie stanie - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Placuszki cebulowe - Onion Bhaji

Post autor: michal_mg »

Kuchnia indyjska cd...
przepis prosty - z tej strony: http://smak-indii.pl/placuszki-cebulowe-onion-bhaji

Składniki:
- szklanka mąki (ja dałem mąkę gryczaną i wyszło)
- 2 duże cebule
- pół łyżeczki sody oczyszczonej lub proszek do pieczenie jak kto może
- woda
-szczypta soli

przyprawy
- 1/2 łyżeczki mielonego kminu (ja rozgniotłem w moździerzu)
- 1/2 łyżeczki kurkumy
- 1/2 łyżeczki ziaren czarnuszki (również rozgniotłem)
- gałązka zielonej kolędry (ja miałem suszoną)
- szczypta chili

Ciasto rozrabiamy do konsystencji naleśnikowego dodając przyprawy. Cebule kroimy w cienkie piórka i dodajemy do ciasta.

Obrazek

łyżką nakładamy na patelnie z olejem i smażymy po pare minut niewielkie placuszki z każdej strony

Obrazek

wyglądają tak:

Obrazek

Jak kto lubi słone, to trzeba więcej soli, a i chili w tej dawce nie jest wyczuwalna.

p/s ponieważ mamy kulawą patelnie, a ja wirtuozem smażenia nie jestem to do smażenia posłużyłem się żonką :D
Ostatnio zmieniony wt 17 mar, 2015 13:26 przez michal_mg, łącznie zmieniany 1 raz.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Placuszki cebulowe - Onion Bhaji

Post autor: Leeloo »

bardzo mi się to podoba. u mnie musiałby być w wersji pieczonej- czy Pani Żonka uważa, że wyjdą w takiej postaci?
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Placuszki cebulowe - Onion Bhaji

Post autor: michal_mg »

A nie wiem... a co do naszych kulinarnych umiejętności to raczej jesteśmy na podobnym poziomie :D - jeśli ciasto naleśnikowe nadaje się do pieczenia to pewnie wyjdzie, ale to raczej musi się wypowiedzieć ktoś kompetentny - nie my :)

Mamy w planie zakup jakiejś normalnej patelni - ta, tefala, ma wypukłe dno - od nowości i pieczenie placków/naleśników to wyzwanie jeśli ktoś nie lubi cienkich na środku i grubszych na zewnątrz...

Osobiście myślę, że nie ma chyba znaczenia jakiej obróbce cieplnej będzie się poddawać potrawe, ale trzeba jedynie przeliczyć czas. Smak oczywście będzie inny - brak nasiąkania olejem. Będe musiał może wypróbować, bo jednak troszke ciężkie to jedzenie - ale smakuje wyśmienicie....
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
ODPOWIEDZ