Rissotto z dynią

Wszystko o dozwolonych makaronach i pysznych ryżach - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aga 32
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 23 maja, 2006 12:59
Lokalizacja: Włochy

Rissotto z dynią

Post autor: Aga 32 »

Moje dziewczyny uwielbiają ryż z dynią.
Cebulkę siekam na drobno i wraz z pokrojoną na małe kosteczki dynią podsmażam ją na oliwie (jeśli chwyta cebulkę to podlewam na poczatku troszkę wodą) kiedy dynia zaczyna być miękka rozdrabniam ją widelcem i dodaję ryż i zalewam rosołkiem. Nastepnie solę i pieprzę (do smaku) co jakiś czas mieszając i podlewając rosołem Kiedy ryż jest miękki to dodaję jajko (lub dwa w zależności od ilości ) łyżkę masła oraz kwaśnej śmietany. Następnie już na talerzu posypuje parmezanem i pietruszką świeżą. Na ok 150 gr suchego ryżu zużywam 150 g dyni (wszytko zależy od tego czy się lubi dynię). A inna wersja to z pieczarkami a jeszcze lepsze jest rissotto z grzybami prawdziwymi (mogą być suszone wcześniej wymoczone i podgotowane) Smacznego
Tylko miłość jest wieczna i przekracza granice czasu.
-------------------------------------------------------
Moje córeczki- Weronisia i Martusia!!!!!
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Ja akurat uwielbiam dynię i mam swoją z ogrodu jeszcze z tamtego roku - częsć pomroziłam i najczęsciej jadam zupę z dyni i placuszki a widzisz teraz będę miała dzięki tobie dodatkową opcję pod tytułem rissotto.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

mhhhy intryguje mnie dynoa ale nie umiem nic z niej zrobić spróbuję to risotto ale bez jaja i smietany ( nie moze mąż) może znacie jeszce jakies ciekawe przepisy z udziałem dyni :)
vixi co to za placuszki :?:
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

placuszki takie jak ziemniaczane tylko z dyni - nie pamiętam proporcji bo robię to na tzw. oko ale jak będę robić nastęnym razem to postaram się spisać jakiś skład.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
olku
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: śr 22 lip, 2009 10:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: olku »

Patka pisze:może znacie jeszce jakies ciekawe przepisy z udziałem dyni :)
polecam pyszne zupy kremy z dyni - w zależności od nastroju robię 2 wersje:

1) pokrojone w dość dużą kostkę ziemniaki podsmażam na oleju, kiedy się ładnie zrumienią dodaję kostki dyni (mniej więcej pół na pół - jak kto woli) - kiedy już wszystko jest miękkie podlewam rosołem i miksuję - potem dodaję wiecej rosołu do osiągnięcia pożądanej konsystencji - doprawiam śmietanką i posypuję prażonymi pestkami dyni - PYCHA


2) druga wersja jest bardziej orientalna - podgotowane w rosołku kostki dyni miksuję (można też dodać marchewkę - tyle że dłużej się gotuje - razem z dynią komponuje się świetnie) dodaję mleko kokosowe - sporo, nie jak śmietanę, raczej jako jeden z bazowych składników, ale w sumie wedle uznania, doprawiam sproszkowanym lub świeżym (startym na tarce) imbirem, trochę curry, na koniec posiekaną kolendrą (świetnie się przechowuje zamrożona - wtedy zawsze można mieć pod ręką, tym bardziej, że z dostępnością różnie bywa)

smacznego
ODPOWIEDZ