Bigos z cukinii

Wszystko to co nie ma swojej kategorii w dziale Kuchnia - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Bigos z cukinii

Post autor: Agniesia »

Bigos z cukinii

1 kg cukinii
1 średnia cebula
1 puszka pomidorów
3 szt kiełbasy (śląskiej)

Cebule pokroić w drobna kostkę, kiełbasę także pokroić w kostkę. Z cukinii odciąć oba końce, przekroić wzdłuż na pół potem znowu na pół tak długo aż będzie można wykroić z niej pestki a potem pokroić w cząstki mniej więcej takiej wielkości jak pokroiliśmy kiełbasę.
Zaczynamy smażenie od kiełbasy. Na patelnie wlewamy trochę oleju, podsmażamy kiełbasę następnie przekładamy ją do naczynia a na tłuszczu pozostałym na patelni podsmażamy cebulę. Do garnka wkładamy łyżkę masła i wrzucamy cukinie, krótko ją podsmażamy i dokładamy do niej kiełbasę, podsmażoną cebulę i wlewamy pomidory z puszki (jeśli były w całości to radzę je trochę pokroić przed dodaniem) Przyprawiamy solą, pieprzem, słodką papryką wszytko wg uznania. Całość gotujemy aż cukinia zmięknie, trwa to naprawdę, trzeba pilnować, żeby się za bardonie rozgotowała. Smacznego :D
Obrazek
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Kiełbasa śląska, przynajmniej na Śląsku,pod wpływem płynu Lugola barwi calkowicie na czarno( z tymi które sprawdzałam tak się dzieje)
Jeśli jest jakaś niebarwiacą i bez białka roślinnego to proszę o"namiary".
Pomidorów z puszki nie używam, ale też nie jestem pewna czy skład puszkowy jest bezpieczny( z ciekawości aż sprawdzę).
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Myślę, że zamiast kiełbasy może być każde porządne mięso, nawet niekoniecznie surowe do smażenia,ale np. resztki pieczeni. Tak w końcu robi się "prawdziwy" bigos, dodając różne rodzaje mięs. Ja bym wzięła polędwicę wieprzową (w wersji luxusowej) albo piersi z kurczaka (w wersji dietetycznej). Albo właśnie coś wcześniej upieczonego. Albo parówki (wersja dla odważnych :wink: ). A co do pomidorów, to są raczej bezpieczne, na pewno bezpieczniejsze niż niektóre koncentraty pomidorowe, te najtańsze...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

kabran pisze:Albo parówki (wersja dla odważnych :wink: )
Te z Konspolu są bezpieczne.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Konspol robi też bardzo dobrą kiełbasę bezgl. nie śląską, tylko chyba wiejską. Do tej pory używaliśmy jej na grilla (kurczę, a może i nazywa się grillowa albo ogniskowa), a myślę, że świetnie sprawdzi się też do bigosu (każdego)
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

"Kiełbasa śląska" to oczywiście nazwa umowna, możecie dać każdą bezpieczną kiełbasę.
kabran, ma rację, że można dodać mięsko, nie koniecznie kiełbasę.
Obrazek
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Właśnie jadłam parówki wieprzowe z peklimaru i myślę, że też byłyby bardzo dobre do bigosu
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ja robię od lat BIGOS Z CUKINII ze swojego ogródka - pyszna odmiana - delikatna - żółta cukinia...robię bigos troszkę inaczej bo dodaję przecieru pomidorowego i dodatkowo grzybów i patisonów, jeśli chodzi o mięsko to dobrą kiełbaskę i boczuś...dzisiaj się właśnie zajadam bigosikiem z pierwszych młodziutkich cukiń.
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

a zamiast cukinii można użyć też.... antonówek! Super!
ODPOWIEDZ