Placki z cukinii

Wszystko to co nie ma swojej kategorii w dziale Kuchnia - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Placki z cukinii

Post autor: kabran »

Naszło mnie na placki z cukinii. Z siłą tajfunu. Nie wiem dlaczego...
Po krótkich konsultacjach z Googlami miałam garść przepisów, z których wyekstrahowałam co następuje:
Składniki:
1 cukinia;
2 łyżki śmietany (ja dałam mleko, bo akurat śmietana "wyszła"),
2 jajka,
5-6 łyżek mąki bg (ja dałam więcej, stosując oczywiście mix do ciasta Glutenexu),
2 ząbki czosnku,
sól.
Wykonanie:
Cukinię obrać, wydrążyć środek z pestkami i zetrzeć na tarce o grubych oczkach, następnie wycisnąć ją jak najdokładniej.
Zmiksować jajka z mąką, mlekiem, przyprawami, dodać cukinię. Ciasto dokładnie wymieszać (jeśli jest za rzadkie, dodać jeszcze mąki; ma mieć konsystencję taką jak na placki ziemniaczane chyba). Smażyć na oleju na kolor złocisto-brązowy.
Modyfikacje:
Ponieważ przepis podstawowy wydawał mi się trochę mdły (i bez polotu), natychmiast został "udoskonalony". Do ciasta dodałam - od razu - starty żółty ser, pokrojone w kosteczkę i przyrumienione na patelni parówki (z indyka, Indykpol) oraz zioła prowansalskie (dodaję je do wszystkiego z wyjątkiem kompotu :wink: ). Do części ciasta dodałam pokrojoną w drobną kostkę pomarańczową paprykę - ja tego jeść nie mogę, ale ślicznie wyglądało :D .
I było bardzo dobre!
Polecam :D
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Można do zwykłych ziemniaczanych dodać startej cukinie.
No może nie do takich typowych, ja do placków ziemniaczanych ścieram ziemniaki na tarce o grubych oczkach, reszta to już normalnie, jajo, mąka (dodaje albo ziemniaczanej albo mlecznej)
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

ja strasznie uwielbiam cukinię i sama zreszta sadzę ją w ogrodzie więc mam pod dostatkiem i takie placuszki właśnie robię, cukinię zapiekaną w piekarniku z róznymi farszami: z mięsa, z grzybów, z sera i innych, oraz sałatkę z surowej cukinii i inne dziwne potrawy jak bigos z cukini, pastę z cukini, kotlety z cukini, zupkę z cukinią...
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Vixi proszę wstawiać w odpowiednie miejsca przepisiki na dania z cukini.
Też uwielbiam to warzywo ale zupy z cukini jeszcze nie robiłam :D
Obrazek
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

dobra jutro postaram się kilka załączyć
"...żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi - bo nie jesteś sam. Niech dobry Bóg zawsze cię za rękę trzyma..."
ODPOWIEDZ