Frytki

Wszystko to co nie ma swojej kategorii w dziale Kuchnia - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pawel_tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 06 cze, 2004 17:24
Lokalizacja: Włocławek

Frytki

Post autor: pawel_tak »

Siema mam podejrzenie celiakli od 2 tygodni. I proboje przystosowac sie do diety. jednak sa niektore potrawy do spozywania ktorych nie mam pewnosci.
Chodzi mi tu konkretnie o FRYTKI :?
Każdy je chyba lubi. Wiem że ziemniaki moge jeść przy celiakli. Ale nie wiem jak z frytkami. Albo czy te z Mcdona.... tez nie są "trujące" ? :lol:

Teraz wogule nie mam apetytu i staram sobie wynajdywac potrawy najrozniejsze choc czasami jest to trudne przy tej diecie :(

Ogolnie chodzi o FRYTKI jeżeli któs wie niech wypowie się. Czekam z niecierpliwością!!
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Jesli chodzi o Mac`a to frytki są OK. Ja je jem zawsze jak jestem w miescie i zlapie mnie glod. Jesli chodzi o frytki "sklepowe" to na pewno Aviko, Farm frites sa dobre. Inne-nie wiem
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
ma-ski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt 13 lip, 2004 20:25
Lokalizacja: niemcy

Post autor: ma-ski »

hej
jesli jestes w restauracji i chcesz zamowic frytki musisz bardzo uwazac!!! olej w ktorym beda smazone frytki musi byc "czysty" tzn ze mogly byc w nim tylko i wylacznie smazone frytki a nie mieso z panierka, paczki, itd
z maca mozesz smialo jesc frytki;-)
Anwarski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: wt 19 paź, 2004 12:25
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Anwarski »

ale i tak najlepsze są swoje z ziemniaczków przynajmniej pewne.
olej pewny.Tak myslę :lol:
Andrew
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: czw 25 lis, 2004 11:55

Frytki z Mc Donald`s

Post autor: Andrew »

link: http://wiadomosci.onet.pl/1264113,12,item.html

Amerykański Urząd Kontroli Żywności i Leków wykrył w daniach serwowanych w sieci McDonald`s nie ujawnianą przez żywieniowego giganta obecność produktów, które u osób uczulonych powodują występowanie objawów alergii.
Urząd, który przeprowadził kontrolę w związku ze skargami konsumentów, niezwłocznie skierował sprawę na drogę sądową.

Z Kalifornii i z Florydy napłynęły skargi od konsumentów, którzy zachorowali po spożyciu frytek w barach McDonald`s. Kontrola wykazała, że w sieci tej do frytek ziemniaczanych dodaje się dla polepszenia ich smaku i zapachu produkty pochodzące z przerobu mleka oraz zboża, na które wiele osób jest w różnym stopniu uczulonych.

Associated Press podaje konkretne przypadki wystąpienia niekiedy bardzo silnych objawów alergicznych u dorosłych i dzieci, po spożyciu frytek lub innych gotowych dań z dodatkiem derywatów mleka, zbóż, orzeszków arachidowych, jaj i ryb nie ujawnionych w oficjalnie podawanym składzie tych dań.

Urząd Kontroli żywności i Leków nakazał właścicielom sieci McDonald`s informowanie klientów o składnikach serwowanych dań
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

Mc.Donaldy...i te inne hity szybkiego jedzenia zawsze były nie zdrowe,dzieci lecą tam bo zabawki dają ot frajda;-]
Samemu można zrobić fryteczki,kurczaczka i popić....sokiem;-]
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Monisiaczka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: ndz 19 wrz, 2010 09:26
Lokalizacja: Nowy Sącz

Frytki

Post autor: Monisiaczka »

Ja się przytrułam kiedyś frytkami widocznie coś na tym oleju smażyli poza frytkami.Najlepiej zrobić samemu
ODPOWIEDZ